9 czerwca
piątek
Pelagii, Dominika, Efrema
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Polska premiera książki abp. Gänsweina "Tylko Prawda"

Ocena: 4.4
470

Nakładem Wydawnictwa Esprit ukazała się właśnie książka sekretarza Benedykta XVI, abp. Georga Gänsweina pt. „Tylko Prawda” (wł. Nient’altro che la verità”). Książka swoją światową premierę miała tuż po śmierci papieża emeryta i wywołała duże poruszenie w Watykanie jak i w mediach na całym świecie.

Fot. esprit.com.pl

Od momentu, gdy kard. Ratzinger mianował w 2003 r. młodego niemieckiego księdza Georga Gänsweina osobistym sekretarzem, łączyła ich długa, przepełniona wzajemnym szacunkiem relacja. Po wyborze Ratzingera na urząd Piotrowy, Georg Gänswein żył u boku Benedykta XVI jako najbliższy współpracownik, powiernik i doradca, towarzysząc mu podczas pontyfikatu i po historycznej dymisji w 2013 r.

Obecnie, po śmierci papieża emeryta, nadszedł czas, aby prefekt Domu Papieskiego ze swojego punktu widzenia powiedział prawdę o niegodnych oszczerstwach i niejasnych manewrach, które bezskutecznie próbowały rzucić cień na magisterium i posługę papieża, a tym samym, byśmy wreszcie poznali prawdziwe oblicze Benedykta XVI, zbyt często niesprawiedliwie oczernianego przez krytyków jako „pancerny kardynał” czy „rottweiler Pana Boga”.

W bezpośredniej i szczerej relacji, wspomagany fachowym piórem watykanisty Saverio Gaety, arcybiskup rekonstruuje pontyfikat Benedykta, który dla Kościoła katolickiego był bardzo ważnym czasem. Odpowiada także na pytania dotyczące wydarzeń, które wstrząsnęły Kościołem, takich jak afera Vatileaks czy relacje między papieżem emerytem a jego następcą Franciszkiem.

„Tylko Prawda” to szczere i bardzo osobiste świadectwo o jednym z największych papieży w historii. Przybliża nam nie tylko wybitnego teologa Kościoła katolickiego, lecz także jego pokorę, cichość i ogromny szacunek do drugiego człowieka.

Książka dostępna jest już na stronie Wydawnictwa Esprit.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 9 czerwca

Piątek - IX Tydzień zwykły
Pan dźwiga poniżonych.
+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 12, 35-37
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter