21 lipca
niedziela
Daniela, Diany, Wawrzynca
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Pastorałki według Chotomskiej

Ocena: 0
1289

Przed nami miesiąc kolędowania. Jeżeli więc szukamy inspiracji, zwłaszcza dla dzieci, z serca polecam „Kolędy i pastorałki” Wandy Chotomskiej. Wznowienia książeczki z dołączonym CD ukazywały się już kilkakrotnie, ostatnie wydanie – kilka lat temu, ale nadal można ją znaleźć w księgarniach internetowych. Naprawdę warto poszukać.

Utwory wyszły wszak spod pióra wybitnej twórczyni literatury dla dzieci i autorki wielu przebojów m.in. znakomitego zespołu Gawęda. Choć bardziej „świeckie”, pozostają mocno zanurzone w chrześcijańskiej tradycji przeżywania świąt Bożego Narodzenia. W orszaku kolędników zmierzających do betlejemskiej stajenki mamy tu świerszczyka z zielonymi skrzypkami, robiące porządki i ubierające choinkę aniołki, św. Floriana strażaka i św. Mikołaja niosącego trąbki do nieba, rudego kundla, kota z okruchem siana w futerku, ptaki, owieczki, a także dziewczynkę z zapałkami i... pana Chopina.

Tyle jeśli chodzi o teksty, bo są jeszcze świetne, wpadające natychmiast w ucho melodie – na nutę góralską, marszową, rockową, country i inną – Teresy Niewiarowskiej w kapitalnych aranżacjach. Kolędy i pastorałki wykonuje na płycie poznański zespół dziecięcy Łejery. Czyste, zróżnicowane, ciekawie brzmiące głosy małych wykonawców, a do tego piękne partie smyczkowe, dęte i perkusyjne czy wzruszające parlanda – słuchanie tych nagrań (i wtórowanie im) stanowi radość i przyjemność dla całej rodziny. W moim domu to od lat ulubiona płyta wszystkich po kolei dzieci, niezastąpiona w tym świątecznym czasie.   

W książeczce znajdziemy teksty kolęd i pastorałek z przesympatycznymi  ilustracjami Teresy Wilbik przedstawiającymi stylizowane szopki krakowskie, a także nuty. Tylko kolędować!

 

Wanda Chotomska, „Kolędy i pastorałki”, książka z płytą CD, ilustrowała Teresa Wilbik, Wydawnictwo Literatura, Łódź 2011

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Redaktorka i felietonistka "Idziemy". Autorka książek "Cudownie być mamą" i "Pierwsza Biblia mojego dziecka". Wraz z mężem wieloletnia animatorka Spotkań Małżeńskich. Mama dwóch córek i czterech synów.

NIEDZIELNY DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 lipca

"Błogosławieni, którzy w sercu dobrym i szlachetnym zatrzymują słowo Boże"

Dziś w Kościele: niedziela XVI tygodnia zwykłego
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Rdz 18, 1-10a; Ps 15; Kol 1, 24-28; Łk 10, 38-42
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań
 

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

PATRONUJEMY

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -