18 czerwca
wtorek
Marka, Elzbiety
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Otwarcie wystawy obrazów Jezusa Miłosiernego

Ocena: 0
1612

Czy najbardziej znany na świecie wizerunek Jezusa Miłosiernego może w sobie skrywać coś nowego? Przekonamy się o tym już niedługo, odwiedzając katedrę warszawsko-praską. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich na wystawę obrazów „Jezu, ufam Tobie” do otwartej po remoncie świątyni.

Fot. diecezja.waw.pl

Mistyczną wizję św. s. Faustyny przenieśli na płótno znakomici współcześni malarze mierząc się z przedstawionym w „Dzienniczku” opisem Zbawiciela. Efekty ich pracy będzie można podziwiać już od 27 lutego w katedrze warszawsko-praskiej. W merytorycznym przygotowaniu artystów do podjęcia tego dzieła uczestniczyli teolodzy, językoznawcy, historycy sztuki i filozofowie.

Kiedy: 27 lutego (poniedziałek)

  • godz. 18:00 – msza święta koncelebrowana przez bp. Romualda Kamińskiego i bp. Jacka Grzybowskiego,
  • godz. 19:00 – wernisaż

Gdzie: Podziemia Bazyliki katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie, ul. Floriańska 3. Wystawa potrwa do 2 kwietnia 2023 r.

Otwarta w dniach:
poniedziałek-sobota 12:00–20:00
niedziela 8:00–21:30

Link do wydarzenia na Facebook

Wstęp wolny!

Prace powstały dzięki hojności prywatnych mecenasów sztuki, na specjalne zamówienie organizatorów projektu „Namalować katolicyzm od nowa” – Fundacji Świętego Mikołaja, Teologii Politycznej oraz Instytutu Kultury św. Jana Pawła II z Papieskiego Uniwersytetu św. Tomasza z Akwinu (Angelicum). Celem akcji jest ożywienie sztuki sakralnej przez powrót do Kościoła obrazów wysokiej klasy artystycznej, wyrażonych współczesnym językiem malarskim oraz odnowienie mecenatu takiej sztuki.

Ekspozycja prezentuje dziesięć nowych wizerunków Jezusa Miłosiernego autorstwa Jarosława Modzelewskiego, Ignacego Czwartosa, Wincentego Czwartosa, Jacka Dłużewskiego, Wojciecha Głogowskiego, Jacka Hajnosa OP, Krzysztofa Klimka, Bogny Podbielskiej, Beaty Stankiewicz i Artura Wąsowskiego. Wierni z Warszawy będą mogli zapoznać się z dziełami po raz pierwszy. Wcześniej ekspozycja gościła w Krakowie, gdzie cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Jednocześnie wystawa jest okazją, żeby nawiedzić katedrę św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika po zakończeniu najważniejszych prac remontowych, które dotyczyły m.in. fundamentów, docieplenia stropu, instalacji podgrzewania podłogowego i wymiany posadzki, wymiany okien, zmiany oświetlenia i renowacji ławek.

Patronat honorowy nad wystawą sprawują bp Romuald Kamiński, biskup warszawsko-praski, oraz bp Jacek Grzybowski, biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej.

W finasowaniu warszawskiej wystawi wzięli udział Sebastian Skwara z firmy Granity Skwara im. Stefana Skwary i Mariusz Kocielnik – Przedszkola Smerf.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 czerwca

Wtorek, XI Tydzień zwykły
Dzień powszedni
Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali,
tak jak Ja was umiłowałem.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 5, 43-48
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter