8 grudnia
niedziela
Marii, Światozara, Makarego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

O czym szumią leszczyny

Ocena: 0
581

Komisarz Ropuch wybrałby się już na emeryturę, ale w lesie dochodzi do zuchwałej kradzieży wiewiórczych zapasów orzechów.

fot. Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

Wyjaśniając tę sprawę, Gordon spotyka nieśmiałą, bezimienną myszkę, która, otrzymawszy imię Paddy, okazuje się utalentowanym detektywem. Przyjaźń, współpraca i zaufanie pozwalają rozwikłać mnożące się leśne zagadki kryminalne, a także prowadzą do odkrycia, że pozory mogą mylić…

Tak wygląda w zarysie fabuła świetnego kryminału – już dla czterolatków! Nakręcony na podstawie znanych również w Polsce książek szwedzkiej spółki pisarsko-ilustratorskiej Ulfa Nilssona i Gitty Spee, okazuje się piękną plastycznie, nieśpieszną opowieścią w klimacie klasycznych historyjek zwierzęcych, jakby z powieści Kennetha Grahame’a. Niepowtarzalny klimat filmu tworzy nastrojowa, delikatna muzyka i kojące odgłosy lasu: kucie dzięcioła, szum wiatru, ciurkanie wody. I chyba właśnie ta ścieżka dźwiękowa wywarła na mnie największe wrażenie. Chociaż równie cenna – z punktu widzenia małego odbiorcy – wydała mi się ściśle kontrolowana groza: oto wszystkie małe zwierzątka boją się lisicy, której cień wciąż gdzieś przemyka, a czasem nawet można dostrzec złowrogi błysk jej zębów… No i naprawdę warto zobaczyć, w jaki sposób łasuch Gordon – będący wszak ropuchą – łyka swoje ulubione ciasteczka trzech smaków: technika zaiste nie do podrobienia!

Film „Gordon i Paddy” był prezentowany na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Kino Dzieci w zeszłym roku. Od 11 października można go znaleźć w ponad pięćdziesięciu kinach w całej Polsce.


„Gordon i Paddy” (Gordon&Paddy). Szwecja 2017. Animowany film familijny. 69 minut. Dubbing. Reżyseria: Linda Hambäck. Dystrybucja: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Redaktorka i felietonistka "Idziemy". Autorka książek "Cudownie być mamą" i "Pierwsza Biblia mojego dziecka". Wraz z mężem wieloletnia animatorka Spotkań Małżeńskich. Mama dwóch córek i czterech synów.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 8 grudnia

Oto Ja służebnica Pańska,
niech Mi się stanie według twego słowa!.

Dziś w Kościele: II Niedziela Adwentu,
uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Rdz 3,9-15.20; Ps 98,1-4; Rz 15,4-9; Łk 1,26-38
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań
+ Komentarz tygodnika Idziemy

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajwyżej oceniane artykuły

Nasze patronaty


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -