1 marca
piątek
Antoniny, Radoslawa, Dawida
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Nowości w Teatrze TVP

Ocena: 0
1284

O nowej ramówce Telewizji Polskiej pisaliśmy już w „Idziemy”. Jednak zaplanowany program spektakli Teatru Telewizji zasługuje na osobną uwagę.

"Lekcja polskiego"

Dyrekcja Jedynki przywróciła cotygodniowe emisje przedstawień teatralnych, wśród których do końca roku znajdą się premiery oraz atrakcyjne powtórki. I tak w poniedziałek 25 września wieczorem będziemy mogli obejrzeć premierowe przedstawienie znakomitej „Lekcji polskiego” Anny Bojarskiej w reżyserii Mariusza Malca, z Arturem Żmijewskim w roli Tadeusza Kościuszki – dla uczczenia Roku Kościuszki. Przedstawienie opowiada o ostatnich latach życia bohatera, spędzonych na emigracji w szwajcarskiej Solurze.

W poniedziałek 9 października kolejna premiera: kameralny spektakl „Lekcje miłości” młodej rosyjskiej autorki Iriny Waśkowskiej w reżyserii Rafała Sabary, z Ewą Dałkowską i Edytą Jungowską w rolach głównych. Treścią sztuki są trudne relacje matki z córką. Natomiast 23 października zobaczymy premierę „Spiskowców” na podstawie słynnej powieści Josepha Conrada „W oczach Zachodu”, w reżyserii Jana Englerta. W poniedziałek 13 listopada będziemy mogli obejrzeć premierowe – nadawane na żywo – przedstawienie znanej sztuki Sławomira Mrożka „Emigranci” w reżyserii Piotra Cyrwusa. Z kolei 27 listopada zostanie wyemitowana nowa inscenizacja „Brata naszego Boga” Karola Wojtyły o św. Bracie Albercie Chmielowskim w reżyserii Pawła Woldana, z Borysem Szycem w roli tytułowej.

Wśród grudniowych premier Teatru Telewizji znajdą się dwie pozycje: „Marszałek” Wojciecha Tomczyka, w reżyserii Krzysztofa Langa, z Mariuszem Bonaszewskim w roli Józefa Piłsudskiego (14 grudnia) oraz sensacyjny „Mock, szósty człowiek” Marka Krajewskiego, w reżyserii Łukasza Palkowskiego (18 grudnia). W przyszłym roku planowane są kolejne premiery teatru telewizji, o których będziemy informować.

W TVP Kultura także zostały zaplanowane premierowe projekcje kameralnych przedstawień oraz liczne wznowienia. Informacje o programach teatralnych Telewizji Polskiej można znaleźć na stronie www.tvp.pl.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarz, publicysta kulturalny, krytyk filmowy. Pracował w pismach filmowo-telewizyjnych, tygodnikach "Ekran" i "Antena". Współpracował z pismami "Express Wieczorny", "Kurier Polski", "Życie". Obecnie pracuje w dziale kulturalnym tygodnika "Idziemy" i współpracuje z tygodnikiem "Najwyższy Czas".

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 1 marca

Piątek, II Tydzień Wielkiego Postu
Pierwszy Piątek Miesiąca
Tak Bóg umiłował świat, że dał swojego Syna Jednorodzonego;
każdy, kto w Niego wierzy, ma życie wieczne.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 21, 33-43. 45-46
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Nowenna zawierzenia woli Bożej - o. Dolindo
Koronka ku czci Siedmiu Boleści Matki Bożej

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter