2 grudnia
sobota
Balbiny, Bibianny, Pauliny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Niezapomniane. Bohaterki Biblii. Ewangelie

Ocena: 0
1992

Gdyby nie Jezus, dziś nikt nie wiedziałby, że istniały. Mogły wpatrywać się w Jego twarz, słuchać Jego głosu, widzieć, jak śmieje się i gniewa.

Fot. mat. pras.

Niektóre z nich spotkały Go przelotnie, inne wytrwale za Nim podążały i spędzały z Nim długie godziny. Jedno jest pewne – to spotkanie odmieniło życie każdej z nich. Kim są kobiety, które poznajemy na kartach Nowego Testamentu? 

W trzecim tomie serii "Niezapomniane. Bohaterki Biblii" Magda Grabowska zaprasza do wspólnego przyjrzenia się kobietom, których historie zostały utrwalone w Ewangeliach. Po raz pierwszy zanurzymy się w kulturę i zwyczaje czasów Jezusa, aby zobaczyć je oczami tych kobiet. Dzięki temu dobrze nam znane wydarzenia – takie jak zwiastowanie Pańskie czy rozmowa Jezusa z Samarytanką – odsłonią się z innej perspektywy, pozbawione schematów i błędnych wyobrażeń. 

Wiele z nas chciałoby mieć przywilej osobistych spotkań z Panem Jezusem. Dzięki rozważaniom zawartym w książce "Niezapomniane. Bohaterki Biblii". Ewangelie zbudujesz własną historię relacji z Nim. 

O autorce

Magda Grabowska przez ponad 35 lat była zaangażowana w działalność misyjną i ewangelizacyjną międzynarodowego, międzywyznaniowego ruchu chrześcijańskiego „Agape” (Campus Crusade for Christ). Wraz z mężem przez 25 lat prowadziła Służbę Rodzinie. Jest doradcą małżeńskim i rodzinnym, wykładowcą na konferencjach i seminariach dla małżeństw, rodziców i narzeczonych oraz na biblijnych konferencjach i rekolekcjach dla kobiet. Współautorka podręcznika do przygotowania do życia w rodzinie "Zanim wybierzesz…", autorka książek: "Kobieta warta królestwa", "Klucze do Pokoju" oraz książek dla dzieci: "Wielka wędrówka" i "Cudowna przemiana".

OPINIE:

W tej książce namacalność Boga w Jezusie spotyka się z namacalnością ludzkiego życia, jego delikatnością, kruchością i wielopłaszczyznowością. Mocne osadzenie w realiach biblijnych, rzetelna baza kulturowo-historyczna oraz egzegetyczna pozwalają Autorce poprowadzić odbiorcę w głąb historii i kondycji ewangelicznych kobiet, by pokazać, jak Boży Syn kszałtuje indywidualne relacje. Jest On wewnątrz ludzkiej egzystencji, a nie obok. Człowiek doświadcza przy Jezusie afirmacji swojego człowieczeństwa, a zarazem od razu przesuwa wzrok na Niego, na głębię, wrażliwość, mądrość, odmienność Jego funkcjonowania. Książka zaprasza: spójrz uważnie na Boga, a potem na wydarzenia swojego życia – tu zobaczysz Go Żywego, działającego.

s. dr hab. Joanna Nowińska

Niezapomniane. Bohaterki Biblii to historie kobiet, które otulą nas czułym zrozumieniem. Te ponadczasowe prawdy biblijne pomagają w tworzeniu wartościowych relacji między nami – niewiastami i formowaniu pięknej duchowości. Moje serce po tych refleksjach zatapia się jeszcze głębiej w miłości Pana Jezusa. Takich Bożych treści potrzebuje każda Boska córka, aby nasze doświadczenie, nasza różnorodność i dary od Boga nie służyły do rywalizacji, lecz do wzajemnej pomocy.  

 Ola Połomska – żona i mama, coach chrześcijański, filolog, autorka projektu @boskacorka na Instagramie

     

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 3 grudnia

Niedziela, I Tydzień Adwentu
Okaż nam, Panie, łaskę swoją
i daj nam swoje zbawienie.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 13, 33-37
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) 
+ Komentarz „Idziemy” - Smakuj chwile
Nowenna do św. Barbary 25 XI-3 XII
Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem NMP: 29 XI-7 XII

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter