15 lipca
poniedziałek
Henryka, Wlodzimierza, Dawida
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Nieodparty urok Basi

Ocena: 0
1371

Powiem bez ogródek: uwielbiam „Basię”. Za wszystko.

fot. Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

O „Basi”, filmie na podstawie bestsellerowych książek dla dzieci Zofii Staneckiej z ilustracjami Marianny Oklejak, w tej rubryce pisałam już dwukrotnie, i za każdym razem entuzjastycznie. Teraz z przyjemnością anonsuję trzecią odsłonę przygód rezolutnej pięciolatki. Wraz z nią wystąpi jej rodzina: mama, tata i dwóch braci: starszy Janek i młodszy Franek, dziadkowie, a także przyjaciele i pani z przedszkola oraz żółw.

Powiem bez ogródek: uwielbiam „Basię”. Za wszystko. Za koncepcję plastyczną i muzykę. Za niewymuszony, dobrze czytelny dla każdego humor – trzeba usłyszeć te żywe reakcje publiczności! Za jednoznacznie pozytywny i naturalny obraz rodziny. Za autentyczność – tematy pozostające w kręgu doświadczenia i zainteresowań małego odbiorcy. Za to, że sama się w kinie nie nudzę, mimo że wyrosłam już z wieku przedszkolnego, ani nie niepokoję o to, co zobaczy i usłyszy dziecko. Świetnie się razem bawimy! I za to, że kiedy wychodzę z seansu, idę i mówię wolniej, mam chęć żartować i odpowiadać z cierpliwością na najdziksze pytania i propozycje towarzyszącej mi córki. Ten film jest jak oliwa lana na wzburzone fale!

Od 8 listopada można zobaczyć w kinach cztery kolejne epizody z życia bohaterki. Chyba jeszcze lepsze? Poruszają tak poważne problemy, jak kłótnia rodziców, klęska żywiołowa, śmierć bliskich, adopcja, bycie obcym, wizyta na ostrym dyżurze… i nie przestają być przyjazne! Jest też o Bożym Narodzeniu, tego dotyczą również „interludia” pomiędzy poszczególnymi odcinkami. Mogłabym się zżymać, że na święta za wcześnie, ale wolę się ucieszyć, że są jasełka i kolędy i że pada imię Jezusa jako pierwszej przyczyny świętowania. Serdecznie polecam!


„Basia 3”. Animowany film familijny 4+. Polska 2019. 45 minut. Dystrybucja: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Redaktorka i felietonistka "Idziemy". Autorka książek "Cudownie być mamą" i "Pierwsza Biblia mojego dziecka". Wraz z mężem wieloletnia animatorka Spotkań Małżeńskich. Mama dwóch córek i czterech synów.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 13 lipca

Sobota, XIII Tydzień zwykły
Wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
Błogosławieni jesteście, jeżeli złorzeczą wam z powodu imienia Chrystusa,
albowiem Duch Boży na was spoczywa

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 10, 24-33
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter