19 lipca
piątek
Wincentego, Wodzislawa, Marcina
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Nie tylko Pismo

Ocena: 0
852

Wielu protestantów oraz świadków Jehowy na co dzień prywatnie czyta i gruntownie zna Pismo Święte. Zdarza się, że katolicy sięgają po nie rzadziej.

Książka wydawnictwa W drodze pomaga lepiej zrozumieć rolę Słowa Bożego we wspólnocie wierzących oraz nierozłączność Pisma Świętego i Tradycji Kościoła. Sławomir Zatwardnicki sięga do historii interpretacji Biblii i konsekwencji wynikających z nich dla współczesnych chrześcijan. W publikacji znajdziemy m.in. odpowiedzi na pytania: czym różnią się katolicy i protestanci w sposobie rozumienia i odczytywania Pisma Świętego, dlaczego katolicy nie mogą zgodzić się na reformacyjną formułę sola Scriptura (łac. jedynie Pismo). Książka jest napisana piękną polszczyzną, a wywód jest logiczny i przejrzysty. Zatwardnickiemu nie brakuje humoru, w czym przypomina brytyjskiego pisarza Gilberta Keitha Chestertona, który o zawiłych kwestiach wiary pisał w sposób prosty i dowcipny.

Autor jest świeckim teologiem i publicystą, członkiem stowarzyszeń teologicznych. Publikacja składa się z czterech rozdziałów: Biblia „po protestancku”; Pismo przeczy zasadzie „tylko Pismo”; Pismo Święte nie tłumaczy się samo; Biblia „po katolicku”.

 


 

Sławomir Zatwardnicki
Biblia «po katolicku», czyli dlaczego nie sola Scriptura?
Wydawnictwo W drodze
Warszawa–Poznań 2023, 151 s.

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 lipca

Piątek, XV Tydzień zwykły
Moje owce słuchają mego głosu,
Ja znam je, a one idą za Mną.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 12, 1-8
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do św. Anny 17-25 lipcaNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter