28 maja
niedziela
Jaromira, Justa, Justyny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Najlepszy możliwy wybór

Ocena: 5
2355

Mama dziesięciorga dzieci, doradczyni rodzinna, szczęśliwa małżonka – Anna Wardak od stycznia 2022 r. dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z czytelnikami „Idziemy”. W promocyjnej cenie książka będzie dostępna na Targach Wydawców Katolickich, stoisko nr 81 ul. Pl. Zamkowy 4 w Warszawie.

fot. arch. tygodnika Idziemy

Jej teksty spotkały się z Państwa pozytywnym odbiorem. Książka „Kochaj i wychowuj. Sekrety szczęśliwych rodzin” stanowi wybór jej felietonów, pogrupowanych tematycznie.

W rozdziale „We dwoje” znajdą Państwo teksty dotyczące fundamentu rodziny, jakim jest związek mężczyzny i kobiety. Cenne myśli o wychowaniu zarówno młodszych, jak i starszych dzieci zawiera rozdział „Pierwsi wychowawcy”. W rozdziale „Pod jednym dachem” zebrane zostały porady na temat wspólnego życia rodzinnego. Ostatnia część książki dotyczy potrzeby pracy rodziców nad sobą.

Dla mężczyzn jaka jest noc, taki dzień, a dla kobiet – jaki dzień, taka noc – pisze autorka o małżeńskim pożyciu. Przytul jeża – radzi rodzicom mającym kłopoty z buntującymi się nastolatkami. Jak nie ma zasad, to są kwasy – sugeruje wprowadzanie reguł w życiu rodzinnym.

Na tle wielu poradników o tematyce rodzinnej i małżeńskiej jej teksty wyróżnia jasne przekonanie o wartości i pięknie wiernej miłości, potrzebie pracy rodziców nad sobą, aby potem byli w stanie dawać dzieciom dobry przykład, oraz kładzenie nacisku zarówno na pełną zaufania relację z własnymi dziećmi, jak i potrzebę dyscypliny w życiu rodzinnym i wychowaniu.

Konkret, znajomość realiów, prosty, a zarazem głęboki przekaz, wskazówki poparte latami praktyki, a przy tym lekki i nieraz dowcipny styl – to cechy charakterystyczne felietonów Anny Wardak.

Autorka pokazuje, jak od małego wdrażać dzieci w obowiązki domowe, przygotowywać do trudów dorosłości i uczyć życia dla innych. Jej myśli przepaja głęboka znajomość ludzkiej natury – zarówno sfery emocjonalnej, jak i psychicznej oraz duchowej.

Człowiek zdolny jest do rzeczy wielkich i pięknych, ale potrzebuje ciągłej pracy nad sobą; dzieciom trzeba pokazywać wielkie ideały, a zarazem wprowadzać je w rzeczywistość, nie chroniąc ich przed wysiłkiem, porażkami czy zniechęceniem – takie przekonania przebijają z jej tekstów. W sposób nienarzucający się i dyskretny wskazuje też na rolę wiary w życiu małżeńskim i rodzinnym.

Długo szukaliśmy takiej felietonistki dla tygodnika «Idziemy», która zajęłaby się sprawami małżeństwa i rodziny oraz tematyką wychowania dzieci od ich wieku niemowlęcego aż po dorosłość. Pani Anna Wardak okazała się najlepszym możliwym wyborem (…). Ona wie, o czym pisze, i potrafi pisać

– rekomenduje redaktor naczelny tygodnika „Idziemy” ks. Henryk Zieliński.

Ufamy, że publikacja spotka się z życzliwym przyjęciem tych, którzy już czytali teksty w „Idziemy”, ale też trafi do wielu innych osób.

Anna Wardak, „Kochaj i wychowuj. Sekrety szczęśliwych rodzin”, Wydawnictwo Diecezji Warszawsko-Praskiej, 128 s. Publikację można zamawiać w redakcji „Idziemy” pod nr. tel. 22 512 00 95  od pon. do pt. 9.00-17.00 lub poprzez e-mail dystrybucja@idziemy.com.pl. W promocyjnej cenie książka będzie dostępna na Targach Wydawców Katolickich, stoisko nr 81 ul. Pl. Zamkowy 4 w Warszawie.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 27 maja

Sobota, VII Tydzień Wielkanocny
Poślę wam Ducha Prawdy,
On doprowadzi was do całej prawdy.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): J 21, 20-25
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
Nowenna do Ducha Świętego

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter