4 grudnia
piątek
Barbary, Krystiana, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Modlitwa z mocą

Ocena: 0
661

Różaniec ma niesamowitą moc, przekonał się o tym każdy, kto ucieka się do tej modlitwy.

Ks. Dwight Longenecker, anglikański kapłan nawrócony na katolicyzm, w jednej osobie pisarz, mówca i bloger, proponuje różaniec jako duchową walkę ze skutkami działania szatana. Seksualna rozwiązłość, wykorzystywanie dzieci, aborcja, sztuczne zapłodnienie, kłopoty z ludzką tożsamością, podziały i nienawiść – zło w ostatnim wieku nasila się i nabiera nowych wymiarów w niszczeniu człowieka.

– Modlitwa może przynieść nam zwycięstwo nad złem. Kiedy odmawiamy różaniec, walczymy u boku naszej Matki Maryi – przekonuje autor. Książka jest rodzajem przewodnika po modlitwie, podzielonym na dwadzieścia rozdziałów, zgodnie z liczbą różańcowych tajemnic. Do każdego rozdziału dołączone jest rozważanie fragmentu z Pisma Świętego, świadectwo osoby dotkniętej złem, propozycje intencji do rozważania podczas odmawiania poszczególnych „dziesiątek”.

Na przestrzeni wieków Kościół doświadczał, że nawet, kiedy nie było nadziei, uchwycenie się różańca przynosiło rozwiązania uznawane w kategorii cudu, jak choćby w bitwie pod Lepanto w 1571 r., kiedy udało się zatrzymać muzułmanów przed opanowaniem Europy. Przypomina o tym ustanowione 7 października wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, a zachęca do modlitwy miesiąc październik.

 


 


  Dwight Longenecker
  "Różaniec. Duchowa walka o zbawienie świata"
  Wydawnictwo W Drodze
  Poznań 2020

 

 


 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarka, absolwentka SGGW i UW. Współpracowała z "Tygodnikiem Solidarność". W redakcji "Idziemy" od początku, czyli od 2005 r. Wyróżniona przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w 2013 i 2014 r.

- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 4 grudnia

Piątek, I Tydzień Adwentu
+ Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Jana Damasceńskiego, prezbitera i doktora Kościoła albo wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy
Oto nasz Pan przyjdzie z mocą
i oświeci oczy sług swoich.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Iz 29,17-24; Ps 27,1bcde.4.13-14; Mt 9,27-31
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter