26 listopada
czwartek
Delfiny, Sylwestra, Konrada
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

XIII Międzynarodowy Festiwal Perła Baroku - Koncerty Mistrzów

Ocena: 0
2674

XIII edycja Międzynarodowego Festiwalu Perła Baroku – Koncerty Mistrzów odbędzie się w dn. 7-10 września 2020 roku w Bazylice św. Trójcy przy ul. Kościelnej 2 w Kobyłce. W związku z epidemią będzie obowiązywał regulamin, dostępny na www.PerlaBaroku.pl. Pojawi się również wiele nowych rozwiązań, m.in. telebimy na dziedzińcu i bezpłatne wejściówki.

Fot. W. Mann, Międzynarodowy Festiwal Perła Baroku

Na telebimach będzie wyświetlany obraz wraz z dźwiękiem na żywo, bezpośrednio z wnętrza bazyliki. Tam znajdą się krzesełka i nowa festiwalowa przestrzeń, którą nazwano strefą widza.

W związku ze stanem epidemii na miejsca w bazylice i strefie widza obowiązywać będą bezpłatne wejściówki (zamówienia tel. 737-169-961).

Do tych z Państwa, którzy jeszcze nie odwiedzili Festiwalu Perła Baroku – koniecznie zajrzyjcie, to strefa muzycznej przyjemności. Koncerty festiwalowe obejrzało już ponad 45 tysięcy osób, atmosfera jest zachwycająca

- zachęcają Organizatorzy.

7.09.g.19.15- J.S. Bach - Sonaty na skrzypce i klawesyn
W wykonaniu znakomitego barokowego duetu Martyna Pastuszka- Anna Firlus.
Martyna Pastuszka- regularnie zapraszana do kierowania orkiestrami i zespołami w Paryżu, Gent, Monachium, Oldenburgu czy Antwerpii. Twórczyni i koncertmistrz {oh!}Orkiestry Historycznej. Nominowana w 2019r do prestiżowej nagrody „Koryfeusz Muzyki Polskiej” w  kategorii Osobowość roku. Wraz z Anną Firlus tworzą bez wątpienia jeden z najlepszych polskich duetów w muzyce dawnej.

8.09.g.19.15 - WIBRAFON DŹWIĘKI PRZESTRZENI
Niezwykłe brzmienia i muzyka zakorzeniona w klasyce, ambiencie i minimalizmie. Wraz z muzyką -podróż wgłąb siebie, w zakamarki natury duchowej i metafizycznej. „WHITE LIONS” to autorska płyta perkusistki Kasi Kadłubowskiej, laureatki konkursów w Paryżu, Norymberdze i włoskim Fermo. Wyróżnianej stypendiami m.in Fundacji Menuhina, Toepfera i Farenheita. Usłyszymy niezwykłe instrumentarium, m.in: wibrafon, darabuka, kalimba.
 
9.09.g.19.15 ARCYDZIEŁA. CHOPIN- PROKOFIEW- DEBUSSY. Chwytające za serce  mazurki, ballady i nokturny Chopina, i skrzące się jak fontanny w słońcu dzieła Debussy’ego w interpretacji Jana Wachowskiego, zwycięzcy wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych i kompozytorskich. Tryumfatora także I Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „MUSIC ALIVE” zorganizowanego online w lipcu br.  z udziałem profesorów m.in z Julliard School of Music w Nowym Jorku. Najpiękniejsze dzieła Fryderyka Chopina- od Ballady f-moll, przez mazurki, do etiud op25, genialny Prokofiew i nadzwyczajne fontanny dźwięków Claude’a Debussy’ego, w jego zawsze zachwycającym, eleganckim i pełnym światła francuskim stylu.
 
10.09.g.19.15 - Muzyka bez granic IV - Ennio Morricone
Autorski projekt Anny Szarek - twórczyni i dyrektor Festiwalu Parła Baroku. W klasycznych aranżacjach -odważnie pomijając teoretyczne rozważania o gatunkach - projekt prezentuje corocznie najpiękniejsze melodie różnych czasów od baroku do popu. Wyławiając to co najpiękniejsze w muzyce koncert łączy gatunki i przenosi słuchaczy ponad teoretycznymi podziałami do świata zachwytu nad pięknem.W tym roku w przepięknych klasycznych aranżacjach Tomasza Krezymona na wiolonczelę solo i zespół smyczkowy m.in. Bach, Marcello, Haendel, Sting, Aretha Franklin, Aznavour, ABBA, i postać szczególna- Ennio Morricone.

Zasady uczestnictwa w skrócie:

  • do bazyliki i strefy widza obowiązują bezpłatne wejściówki.
  • uczestnictwo w Festiwalu oznacza akceptację regulaminu dostępnego na www.perlabaroku.pl
  • wejściówki zamawia się telefonicznie- biuro tel. 737- 169 – 961 (pon – pt 10-16)
  • obowiązuje zachowanie dystansu 1,5m, osłanianie ust i nosa w bazylice, dezynfekcja dłoni
  • zgodnie z przepisami obowiązkowe jest przekazanie wraz z wejściówką oświadczenia o stanie zdrowia – do pobrania z www.perlabarokul/oswiadczenie-o-stanie-zdrowia

Więcej informacji o koncertach/ wejściówkach /zasadach uczestnictwa na www.perlabaroku.pl

Mecenasi: Projekt jest dofinansowany ze środków Powiatu Wołomińskiego, Miasta Kobyłka oraz fundacji ORLEN.
Patronat Honorowy: Starosta Wołomiński Adam Lubiak, Burmistrz Miasta Kobyłka Edyta Zbieć, ks. Dziekan Jan Andrzejewski

Galeria zdjeć: Festiwal Perła Baroku 2019