12 sierpnia
piątek
Innocentego, Lecha, Euzebii
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Mała księżniczka

Ocena: 0
6561
Nasze czytelniczki na pewno pamiętają z dzieciństwa „Małą Księżniczkę” znanej autorki Frances Hogdson Burnett. Teraz stała się osnową najnowszego musicalu Teatru Muzycznego Tintilo, którego premiera odbyła się w styczniu w Teatrze Rampa.
„Księżniczka Sara” to spektakl pełen humoru i dobra, a jednocześnie skłaniający do refleksji. Dzieci dowiadują się, że bogactwo i pozycja społeczna, choć czynią życie łatwiejszym i przyjemniejszym, nie są najważniejsze, a rzeczy materialne można łatwo stracić.

Dziewięcioletnia Sara dorastała w Indiach w dostatku i pod czułą opieką ojca. Kiedy kapitan Crewe wyrusza na front, oddaje córkę do londyńskiej „Wzorowej Pensji dla Panien”. Kiedy właścicielka pensji panna Minchin dowiaduje się o śmierci kapitana, degraduje Sarę do roli posługaczki.

Dziewczynka przyjmuje nową sytuację z pogodą i odwagą. Pokazuje, że siła jej charakteru jest niezależna od okoliczności, a szlachetność to cecha, której nikt nie może jej odebrać. Kiedy była zamożna, także okazywała innym szacunek i przyjaźń. Sara zna swoją wartość, ponieważ ktoś tę wiarę w niej zaszczepił. Okrutnej opiekunce mówi o tym, że każda dziewczynka jest księżniczką, niezależnie od majątku, zdolności i urody. Tego nauczył ją kochający tata. Kapitan Crewe, traktując córkę jak piękną, silną i wyjątkową kobietę, dał jej siłę do przezwyciężania przeciwności. Na przeciwległym biegunie widzimy mściwą i zgorzkniałą pannę Minchin, z której historii możemy się domyślić, że nigdy nie czuła się kochana i doceniana.

Spektakl obfituje w taniec i śpiew w stylu Bollywood. Warto wybrać się na niego całą rodziną.
„Księżniczka Sara”, Teatr Muzyczny Tintilo. Reżyseria – Teresa Kurpias-Grabowska. Wykonawcy: Julia Komorowska, Tina Popko, Piotr Makarski, Julia Tomaszewska, Sandra Zuzda i inni.

Iwona Świerżewska
fot. Teatr Muzyczny Tintilo/Olga Cieslar
Idziemy nr 4 (436), 26 stycznia 2014 r.


PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 12 sierpnia

Piątek, XIX Tydzień zwykły – dzień powszedni albo wspomnienie św. Joanny Franciszki de Chantal, zakonnicy
Gniew Twój ustąpił, w Tobie mam pociechę
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 19, 3-12
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter