22 lutego
czwartek
Marty, Malgorzaty, Piotra
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Lublin: kończą się XVIII Targi Wydawców Katolickich

Ocena: 0
1641

– Targi pokazują, że jest grono ludzi, które czeka na nie. To spełnia nasze oczekiwania. W magazynach książek nie sprzedamy – podkreślił w rozmowie z KAI Prezes Stowarzyszenia Wydawców Katolickich, ks. Roman Szpakowski SDB.

2015-11-21 15:03
mt / Lublin (KAI), mz

Na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim dobiegają końca XVIII Targi Wydawców Katolickich. Po raz pierwszy odbywają się od czwartku do soboty, z uwagi na trwające Ogólnopolskie Sympozjum Katechetyczne. – Z reguły na to Sympozjum przyjeżdżały dwa-trzy wydawnictwa, a w tym roku katecheci mają możliwość zetknięcia się z 36 wydawnictwami, jakie są na targach i myślę, że to też jest jakimś bodźcem dla wydawców, którzy pod tym kątem swoją ofertę przygotowywali – podkreślił w rozmowie z KAI Prezes Stowarzyszenia Wydawców Katolickich ks. Roman Szpakowski SDB. Wydawnictw jest jednak znacznie więcej, ponieważ na niektórych stanowiskach można się zapoznać z wybranymi tytułami nawet 15 firm.

– Tegoroczna edycja targów odbywa się niemalże w przededniu dwóch wielkich wydarzeń – Roku Miłosierdzia oraz Światowych Dni Młodzieży – zaznaczył ks. R. Szpakowski. Z tej okazji wydawcy przygotowali opracowania dotyczące Miłosierdzia Bożego, nowe czy wznowione publikacje poświęcone Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II, a także materiały na temat ŚDM. Jak zaznaczył Prezes Stowarzyszenia Wydawców Katolickich każdy uczestnik Targów znajdzie coś dla siebie – od książek dla dzieci, młodzieżowych, po naukowe. – Targi są przeznaczone dla ludzi od 0 albo do 100 lat i więcej. Są książeczki „do gryzienia” dla małych dzieci, ale i książki do malowania, rysowania, układanki. Tradycyjne, e-booki, albumy – dodał ks. R. Szpakowski. Na uwagę zasługuje najnowsza książka wydawnictwa Esprit poświęcona rodzicom Prezydenta Andrzeja Dudy czy Pismo Święte napisane trzynastozgłoskowcem.

Ksiądz Szpakowski zaznaczył, iż najbardziej go cieszy ogromne zainteresowanie targami nie tylko ze strony braci studenckiej czy uczestników sympozjum katechetycznego ale i mieszkańców Lublina i okolic. – Narzekamy, że jest źle z czytelnictwem. Targi pokazują jednak, że jest grono ludzi które czeka na nie, na spotkanie z książką „żywą”, wydawcą. To spełnia nasze oczekiwania. W magazynach książek nie sprzedamy – podkreślił Prezes Stowarzyszenia Wydawców Katolickich.

XVIII Targi Wydawców Katolickich potrwają do soboty do godziny 18.00. Swoim patronatem objął je metropolita lubelski abp Stanisław Budzik, rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński oraz prezydent Lublina Krzysztof Żuk. Jednym z patronów medialnych jest tygodnik "Idziemy".

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 22 lutego

Czwartek, I Tydzień Wielkiego Postu
Święto katedry św. Piotra Apostoła
Ty jesteś Piotr, czyli Opoka,
i na tej opoce zbuduję mój Kościół,
a bramy piekielne go nie przemogą.


+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 16, 13-19
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Modlitwa o pełne zaufanie Jezusowi
Modlitwa o dobre przeżycie Wielkiego Postu
+ Nowenna zawierzenia woli Bożej - o. Dolindo

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszMateriał Partnera PortaluNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter