20 stycznia
niedziela
Fabiana, Sebastiana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Łódź: Wystawa "Kompozycje graficzne"

Ocena: 0
2007

Przygotowaną z okazji 35-lecia Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików wystawę "Kompozycje graficzne" można oglądać w Galerii "Na Piętrze" w Łodzi. Prezentuje ona przekrój wykonanych różnymi technikami grafik twórców zrzeszonych w związku.

fot. pixabay.com

"Kompozycje graficzne" to wystawa zbiorowa ukazująca dorobek artystyczny kilkunastu mistrzów tego gatunku i malarstwa. Zebrano na niej kilkadziesiąt prac, które obok tradycyjnych technik grafiki warsztatowej, promują również techniki mieszane i współczesne, cyfrowe. Jak podkreślą twórcy ekspozycji "artyści, biorący w niej udział, dotykają w swoich kompozycjach graficznych problemów światła, przestrzeni, płaszczyzny, struktury obrazu".

– Zapraszamy, choćby na chwilę do tego świata, by nasycić oczy i duszę jego wewnętrzną harmonią i pięknem – zachęcają organizatorzy.

Na wystawie zebrano prace: Joanny Adamek, Bożeny Kuzio-Bilskiej, Marcina Barysza, Małgorzaty Jaworskiej, Zdzisława Kędzierskiego, Alojzego Kiziniewicza, Elżbiety Musiał, Andrzeja Newelskiego, Elżbiety Owczarek, Magdaleny Piwko-Chudzik, Danuty Popławskiej, Anny Stachery oraz prezesa ZPAMiG Dariusza Wilczyńskiego i gościnnie dr Katarzyny Pietrzak, Anny Sobol oraz Anu Trzepańskiej.

Ekspozycję w mieszczącej się przy ul. Piotrkowskiej 86 Galerii Związku Polskich Artystów Plastyków "Na Piętrze" będzie można oglądać do 22 maja. Później prace mają być prezentowane w Warszawie.

"Kompozycje graficzne" przygotowane w ramach obchodów 35-lecia Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików, nawiązują do tradycji zbiorowych wystaw grafiki, jakie miały miejsce w latach 1994-2001. Były one przygotowywane w ramach programu realizowanego wspólnie z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego w oparciu o wykładnię UNESCO o ochronie zanikających technik artystycznych. ZPAMiG prowadził unikatową w skali europejskiej Doświadczalną Pracownią Litografii na Saskiej Kępie w Warszawie. Oprócz tego był organizatorem szeregu wystaw, plenerów i sympozjów.

Obecnie związek artystyczny koncentruje swoją działalność wokół problematyki malarstwa i grafiki, w aspekcie ich społecznej kondycji i roli.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
 

Najwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -