29 marca
piątek
Wiktoryna, Helmuta, Eustachego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Lato w górach z tańcami i muzyką - WIDEO

Ocena: 0
1976

Podczas tegorocznych wakacji władze Zakopanego przygotowały dla turystów szereg wydarzeń kulturalnych. Turyści będą mogli posłuchać muzyki klasycznej czy podziwiać występy zespołów folklorystycznych z całego świata.

fot. pixabay.com

Mamy nadzieję, że bez względu na pogodę wydarzenia zaplanowane na wakacje dadzą nam klimat gorącego lata pod Tatrami. Tegoroczne lato nazwaliśmy +Latem folkloru i wrażeń+, nawiązując do ogłoszonego w Zakopanem Roku Kultury Rodzimej – powiedział podczas wtorkowej konferencji prasowej dyrektorka zakopiańskiego Centrum Edukacji Beata Majcher.

Najważniejszym wydarzeniem tego lata w Zakopanem ma być jubileuszowy 50. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich, który potrwa od 16 do 26 sierpnia. Podczas wydarzenia zaprezentują się m.in. zespoły folklorystyczne z Indii, Węgier, Słowacji i Macedonii.

1 lipca przy słynnych Krupówkach ruszy Kulturalny Plac Niepodległości. Jak wyjaśniła Majcher, to projekt animujący wydarzenia kulturalne oraz miejsce spotkań i wypoczynku w sąsiedztwie Krupówek. W tym miejscu będzie przez wakacje czynne plenerowe kino, gdzie codziennie wieczorami będą się odbywały projekcje filmowe. Na inauguracji zakopiańskiego kina plenerowego 1 lipca ma pojawić się Katarzyna Figura. Również na Placu Niepodległości od 10 do 12 sierpnia zaplanowano Targi książki "Pod Tatry tylko z książką".

Także w lipcu zostanie zainaugurowana kolejna 18. edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej, podczas którego w zakopiańskich kościołach odbędzie się cykl koncertów.

Na każdą niedzielę lipca w zakopiańskiej muszli koncertowej w parku miejskim zaplanowano spektakle teatralne przygotowane przez teatr „Vis a vis”. Przedstawienia będą nawiązywały tematycznie do Zakopanego z czasów dwudziestolecia międzywojennego, kiedy to do miejscowości pod Giewontem zjeżdżali artyści i największe osobowości tamtego czasu.

W Miejskiej Galerii Sztuki przy Krupówkach odbędzie się wystawa z cyklu „Alfabet sztuki”, na której swoją twórczość zaprezentują: Edward Dwurnik, Jacek Dyrzyński, Stasys Eidrigevicius, Halina Eysymont, Barbara Falender, Antoni Fałat, Mirosław Filonik i Jerzy Fober.

Ciekawie zapowiadają się również 41. Dni Muzyki Karola Szymanowskiego. Podczas trwającego od 22 do 29 lipca festiwalu poświęconego pamięci jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów, będzie można wysłuchać m.in. koncertów Orkiestry Śląskich Kameralistów i Trio Śląskiego. Szymanowski wielokrotnie bywała, a później zamieszkał w Zakopanem, a skutkiem jego fascynacji góralszczyzną jest jedno z jego najbardziej znanych dzieł - opera „Harnasie”.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 marca

Wielki Piątek
Dla nas Chrystus stał się posłusznym aż do śmierci, i to śmierci krzyżowej.
Dlatego Bóg wywyższył Go nad wszystko i darował Mu imię ponad wszelkie imię.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 18, 1 – 19, 42
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Najczęściej czytane artykuły



Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter