10 sierpnia
środa
Borysa, Filomeny, Wawrzynca
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kraków: powstaje polski film o św. Józefie

Ocena: 5
506

Krakowski Rafael Film w trwającym roku św. Józefa przygotowuje obraz kinowy poświęcony opiekunowi Świętej Rodziny. Film będzie nosić tytuł „Opiekun”.

fot. xhz

Dzieło będzie się składał z części dokumentalnej i fabularnej. - „Opiekun” to historia Dominiki i Roberta, którzy jako małżeństwo wpadają w niemałe kłopoty. Narastające problemy życia codziennego i ciągły brak pieniędzy powodują, że Dominika zaczyna się interesować innym mężczyzną, a Robert nie potrafi sobie z tym poradzić. Co się stanie, kiedy w ich życie wkroczy św. Józef? Tego dowiemy się już niebawem. Najpiękniejsze w tej historii jest to, że wydarzyła się naprawdę - opisuje Dariusz Regucki, reżyser.

W tym momencie na ukończeniu jest część dokumentalna filmu. - Tuż po tym nastąpią ostateczne ustalenia dotyczące obsady aktorskiej części fabularnej. Zdjęcia do niej przewidziane są na czerwiec przyszłego roku - zapowiada Andrzej Sobczyk z Rafael Film. Najcichsza, ale jednocześnie najbardziej zagadkowa postać z Ewangelii, stanie się bohaterem polskiej produkcji filmowej z gwiazdorską obsadą oraz, jak zapowiadają twórcy, z dystrybucją w kilkudziesięciu krajach. - W filmie wystąpi Jerzy Trela, jeden z najbardziej uznanych polskich aktorów, oraz Andrzej Róg, który wcieli się w postać św. Józefa - dodaje Przemysław Wręźlewicz, także z Rafael Film.

„Opiekun” ma być wyrazem wdzięczności za wstawiennictwo świętego i przedłużeniem licznych inicjatyw modlitewnych podejmowanych w roku św. Józefa ogłoszonym przez Stolicę Apostolską. 

Nowa produkcja jest także odpowiedzią na nieustannie tworzone destrukcyjne filmy i seriale, które zalewają umysły ludzi, szczególnie młodego pokolenia. Dobry film z wartościami daje możliwość zmiany myślenia, postaw i decyzji, a co za tym idzie, daje okazję do nawrócenia

- podkreśla Sobczyk.

Aby film powstał, potrzeba jednak dużej mobilizacji ludzi dobrej woli. - Na produkcję potrzeba około 2 mln złotych, dlatego szukamy różnych form finansowania. Wierzymy, że znajdą się osoby, które wesprą produkcję, tak jak to było w poprzednich latach w przypadku innych naszych dzieł filmowych - wyraża nadzieję Sobczyk. Dlatego już na jesieni rozpocznie się szereg działań promocyjnych i organizacyjnych. Informacje o tym, jak wesprzeć powstanie filmu „Opiekun” dostępne są na stronie www.FilmOpiekun.pl. Wpłat na to dzieło można również dokonywać bezpośrednio na konto Stowarzyszenia „Rafael”, ul. Rękawka 51, 30-535 Kraków, o numerze 86 1240 4719 1111 0010 6109 7224 z dopiskiem „Na cele statutowe - Produkcja filmu Opiekun”.

Misją Stowarzyszenia Rafael jest tworzenie i wspieranie obrazów, których scenariusz oparty jest o wartości ewangeliczne. Dotychczas instytucja wyprodukowała 4 filmy: „Karolina”, „Bóg w Krakowie”, „Teraz i w godzinę śmierci” oraz „Największy Dar”, angażując do tego setki tysięcy osób z całej Polski. Ponadto stowarzyszenie wspierało również promocyjnie filmy „Jak Bóg da”, „Bóg nie umarł” czy wspomniane „Marry’s Land. Ziemia Maryi”.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 10 sierpnia

Środa, XIX Tydzień zwykły – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
Kto by chciał Mi służyć, niech idzie za Mną,
a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): J 12, 24-26
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter