28 czerwca
wtorek
Leona, Ireneusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kraków: młodzieżowe bity ewangelizacyjne na Wiśle

Ocena: 0
1316
W czwartkowy wieczór Bulwary Wiślane w Krakowie rozbrzmiewały młodzieżowym hip-hopem wychwalającym Boga i będącym świadectwem wiary. 20150828 20:07
luk / Kraków (KAI), sg


Tak właśnie wyglądał koncert zespołu „Wyrwani z Niewoli” połączony z propagowaniem Światowych Dni Młodzieży 2016 na wypełnionym po brzegi górnym pokładzie barki Aquarius, cumującej pod Zamkiem Wawelskim.

– Głoszenie Chrystusa w radosny i ciekawy sposób jest dziś bardzo potrzebne. Szczególnie młodym, którzy mają dość bufonady czy sztuczności. Potrzebują prostego przekazu – taki staramy się dać, z serca, poprzez dzielenie się naszym trudnym doświadczeniem życia i daru nawrócenia oraz naszymi autorskim kawałkami raperskimi – powiedział KAI Piotr Zalewski, jeden z raperów z grupy „Wyrwani z Niewoli”. Jak przyznał promowanie Światowych Dni Młodzieży przy takiej okazji umożliwia ukazywanie, że Kościół jest żywy, młody i energiczny.

Dlatego właśnie przed koncertem wolontariusze ŚDM 2016 zachęcali przybyłych do aktywnego włączania się w organizację tego wielkiego święta młodych w Krakowie w przyszłym roku. Dla uczestników widowiska przygotowane zostały także specjalne materiały promocyjne. – Staramy się wykorzystywać właśnie takie wydarzenia, gromadzące młodych ludzi, którzy chcą działać, a może jeszcze nie wiedzą gdzie się zgłosić. By ich właściwie pokierować – tłumaczyła Dorota Borkowska z Sekcji Wolontariatu ŚDM Kraków 2016.

Koncert dostarczył zgromadzonej młodzieży wiele wrażeń – nie zabrakło machania rękami, skakania, wspólnego rapowania, ale i modlitwy osobistej oraz za siedzące obok osoby, a wszystko w klimacie hip-hopowych bitów. Raperzy opowiedzieli także o niezwykłym działaniu Boga, którego doświadczyli w wyzwoleniu ich z niewoli różnych uzależnień i bezsensu życia. – To niesamowite jak oni dzielą się swoją wiarą. W sposób tak niesłychanie dynamiczny i pełny ufności. Pomimo tego wszystkiego, co było trudne w ich życiu. To pociąga i daje przykład – powiedziała po koncercie Natalia z Nowej Huty.

Organizatorem koncertu na barce była młodzież z krakowskiej wspólnoty namARKA, która w Małopolsce istnieje już od 25 lat. Jej wieloletnim duchowym opiekunem był obecny biskup krakowski Grzegorz Ryś. Część dochodu ze sprzedaży biletów na wczorajszy koncert zostanie przeznaczona na wsparcie jednej z potrzebujących rodzin wspólnoty namARKA.


PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 czerwca

Wtorek, XIII Tydzień zwykły - wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika
Prowadź mnie, Panie, w swej sprawiedliwości
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 8, 23-27
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane komentarzePOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter