28 maja
czwartek
Jaromira, Justa, Justyny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kraków: konkurs im. Karola Wojtyły na recenzję teatralną

Ocena: 0
1330

Scena Papieska Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie we współpracy z Krakowskim Teatrem Scena STU organizuje „Konkurs im. Karola Wojtyły na recenzję teatralną”. Termin nadsyłania prac upływa 30 listopada.

2015-10-31 12:16 
luk / Kraków (KAI), sg

– To jest propozycja działania Sceny Papieskiej, która została zainspirowana znakomitymi krytycznymi tekstami Karola Wojtyły, poświęconymi Teatrowi Rapsodycznemu, które ukazywały się w latach 50-tych i 60-tych XX w. na łamach Tygodnika Powszechnego – powiedziała o idei konkursu Dominika Jamrozy, koordynator Sceny Papieskiej. Jak wskazała projekt ma wspierać rozwój krytyki literackiej, popularyzować wiedzę o polskim dramacie i literaturze oraz teatrze – jednej z wielkich pasji Papieża Polaka.

Konkurs adresowany jest do wszystkich osób powyżej 16. roku życia, dla których dorobek polskich autorów – dramaturgów, poetów, prozaików – stanowi wartością kanwę spektakli teatralnych zrealizowanych w 2014 i 2015 r. – Postawiliśmy dość wysoko poprzeczkę – gdyż bardzo rzadko obecnie się zdarza, żeby w repertuarze scen teatralnych realizowano polskich autorów – dodała Jamrozy.

Uczestnicy startują w dwóch kategoriach wiekowych: od 16. do 19. roku życia (szkoły ponadgimanzjalne) i powyżej 19. roku życia (pasjonaci niezajmujący się profesjonalnie krytyką teatralną). 

Każdy uczestnik może zgłosić jedną, nieopublikowaną dotąd recenzję o objętości do 3 stron – należy ją dostarczyć osobiście lub wysłać na adres Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie (ul. Totus Tuus 30, 30-610 Kraków), z dopiskiem: „Konkurs na recenzję”. Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem internetowym www.idmjp2.pl.

Scena Papieska to teatr funkcjonujący przy Instytucie Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, który ma odkrywać i upamiętniać myśl i twórczość papieża Polaka. Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie jest samorządową instytucję kultury powołaną przez Sejmik Województwa Małopolskiego. Od 1 stycznia 2009 r. celem działania Instytutu jest zachowanie i promowanie dziedzictwa, które pozostawił po sobie Jan Paweł II oraz dialog między religiami i kulturami.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 maja

Piątek, VII Tydzień Wielkanocny
+ Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
Błogosław, duszo moja, Pana *
i nie zapominaj o wszystkich Jego dobrodziejstwach.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Dz 25,13-21;Ps 103,1b-2.11-12.19-20b;J 21,15-19
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter