20 października
sobota
Ireny, Kleopatry, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kraków: Agata Kornhauser-Duda wśród laureatów Medalu św. Brata Alberta

Ocena: 0
959

Agata Kornhauser-Duda, Zofia Nocetti-Klepacka, Jakub Błaszczykowski i rodzina Wadowskich z Krakowa zostali tegorocznymi laureatami Medalu św. Brata Alberta. Uroczyste wręczenie odznaczeń odbędzie się 19 marca podczas XVIII Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych Albertiana.

fot. The White House, Link

Agata Kornhauser-Duda otrzyma medal za działalność społeczną na rzecz organizacji pozarządowych i osób niepełnosprawnych. Jak podkreślał podczas spotkania z dziennikarzami prezes Fundacji św. Brata Alberta ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, pierwsza dama ma ogromną charyzmę w kontaktach z ludźmi. - Świadomie wybiera organizacje i środowiska, często z małych miejscowości, nieznane, aby je promować i wspierać. Pokazuje, że osoba publiczna w najlepszy sposób może promować różne środowiska - podkreślał kapłan.

Zofia Nocetti-Klepacka została doceniona za przekazanie medalu olimpijskiego na aukcję dla chorej Zuzi oraz za działalność charytatywną na rzecz osób potrzebujących pomocy. - Jest ambasadorką wielu inicjatyw charytatywnych. W Mławie patronuje hospicjum dziecięcemu, jest ambasadorką akcji dla młodzieży zwalczającej narkotyki i uzależnienia, promuje akcję "Stop aborcji" - wymieniał ks. Isakowicz-Zaleski.

Jakuba Błaszczykowskiego Fundacja św. Brata Alberta pragnie uhonorować za jego ogromną wrażliwość na potrzebujących. Związany z Opolem, założył tam Fundację „Ludzki gest”, która pomaga osobom niepełnosprawnym i będącym w różnych potrzebach. - Potrafi skupić wokół siebie wielu znanych sportowców i artystów, których angażuje w inicjatywy charytatywne - podkreślał prezes radwanowickiej fundacji. Jak dodał, znany piłkarz robi to dyskretnie i bez rozgłosu.

Państwo Wadowscy to rodzina krakowskich przedsiębiorców, prowadzących salony samochodowe, którzy chętnie i bezpłatnie użyczają swoich aut fundacjom i stowarzyszeniom. - Myślą nie tylko o sobie i swoich rodzinach, ale dzielą się swoim dorobkiem z innymi. Nie oczekują za to ukłonów - opowiadał ks. Isakowicz-Zaleski.

Medal św. Brata Alberta, ustanowiony w 1997 roku, przyznawany jest za niesienie pomocy osobom niepełnosprawnym. Jego pierwszym laureatem był kard. Franciszek Macharski. Wśród laureatów są również m.in. premier Jerzy Buzek, prof. Zbigniew Brzeziński, bp Jan Chrapek, Anna Dymna, kard. Stanisław Dziwisz, prof. Andrzej Zoll.

Medal przedstawiający św. Brata Alberta przytulającego dzieci zaprojektował Krzysztof Sieprawski, podopieczny Schroniska dla Niepełnosprawnych w Radwanowicach.

Wręczenie Medali św. Brata Alberta odbędzie się 19 marca w Teatrze im. Słowackiego w Krakowie w trakcie XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych „Albertiana”.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane komentarze

 

Najwyżej oceniane artykuły

SALON DZIENNIKARSKI

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -