23 lutego
sobota
Romany, Damiana, Polikarpa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Koncert artystki chorej na SM w Nowym Targu

Ocena: 0
1384

Znana na całym świecie artystka chora na stwardnienie rozsiane wystąpiła 13 stycznia w Nowym Targu, swoim rodzinnym mieście, z koncertem kolęd. Towarzyszyła jej Miejska Orkiestra Dęta.

fot. pixabay.com

Występ Zofii Kilanowicz w Nowym Targu jest zawsze wielkim wydarzeniem. – Występuje u siebie, wśród swoich. To jest dla mnie niezwykle wzruszające. Jestem tu zawsze ciepło przyjmowana. Spotkaliśmy się po to, aby wspólnie radować się i wysławiać Boże Dziecię – mówiła w rozmowie z KAI Zofia Kilanowicz.

Koncert odbył się w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Artyści pojawili się już na Mszy św. o godz. 18.00. A tuż po liturgii w świątyni rozległo się jeszcze więcej dźwięków znanych i lubianych kolęd. Były też angielskie motywy świąteczne. Nowotarskiej artystce Zofii Kilanowicz towarzyszyła krakowska artystka Wiktoria Bisztyga.

Marcin Musiak, dyrygent Miejskiej Orkiestry Dętej w Nowym Targu z sukcesem zaangażował liczną publiczność do udziału w koncercie. Była też od niego samego niespodzianka, bo podczas jednego z utworów nie tylko dyrygował, ale też grał na saksofonie.

Marcin Musiak podziękował wszystkim za wspólne muzyczne spotkanie, które wspólnie zorganizowali: Miejska Orkiestra Dęta w Nowym Targu, parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz magistrat. Wśród publiczności był przewodniczący Rady Miasta Andrzej Rajski, a także ks. Stanisław Strojek, dziekan nowotarski i proboszcz parafii NSPJ.

Zofia Kilanowicz jest nowotarżanką, od wielu lat mieszka w Krakowie. Jest znaną na całym świecie śpiewaczką operową. Artystka zmaga się z ciężką chorobą. Porusza się na wózku inwalidzkim. Ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień. Pomimo choroby wciąż koncertuje, na których gromadzą się liczni fani jej głosu. Artystka jest niezwykle skromną osobą.

Nowotarska publiczność wsparła walkę z chorobą Zofii Kilanowicz, wrzucając po koncercie datki do puszek.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -