7 lipca
wtorek
Cyryla, Estery, Metodego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Karol Wojtyła śpiewająco

Ocena: 0
1591

Blisko 40 wokalistów, aktorów i tancerzy, 60 statystów, rockowe gitary i nostalgiczne skrzypce, klasyczny fortepian i dynamiczna perkusja tworzą muzyczną opowieść o historii XX wieku. To wizytówka „Karola”, czyli pierwszego musicalu o życiu Jana Pawła II. Takiego przedsięwzięcia na polskiej scenie dotąd nie było. Premiera już 25 lutego w krakowskiej Tauron Arenie.

Wielkie, multimedialne widowisko stworzone zostało na podstawie biografii Karola Wojtyły, ale także – jak zdradzają jego twórcy – anegdot. Biorą w nim udział tak znani artyści, jak Jacek Kawalec jako Jan Paweł II, Edyta Geppert, Anna Wyszkoni, Piotr i Wojciech Cugowscy czy znana z serialu „Klan” Agnieszka Kaczorowska. Libretto napisał Michał Kaczmarczyk, muzykę Filip Siejka, a reżyseruje Krzysztof Korwin-Piotrowski.

– Historia będzie chwilami zabawna, a chwilami wzruszająca i dramatyczna. Życie Karola Wojtyły niczym soczewka skupia najważniejsze wydarzenia z polskiej i europejskiej historii XX wieku i choćby dlatego jest wyśmienitym materiałem na scenariusz widowiska, które na długo pozostanie w pamięci widza. Będzie edukować i budzić emocje. To opowieść o papieżu innym niż wszyscy poprzedni: nie wyłącznie o głowie Kościoła, ale poecie, filozofie, aktorze i przyjacielu wiernych – mówi Michał Kaczmarczyk.

– Zawsze ciekawiło mnie, jak ludzie dojrzewają, stając się kimś sławnym, bohaterem. Dlatego pokażemy Karola Wojtyłę jako dziecko, młodego chłopaka studiującego w Krakowie i wreszcie papieża – zdradza Krzysztof Korwin-Piotrowski.

„Karol” jest pierwszym musicalem historycznym, ukazującym duży fragment dziejów Polski. Tego typu musicale cieszą się na całym świecie wielką popularnością i na to też liczą twórcy. Czy „Karol” powtórzy sukces „Dzwonnika z Notre Dame”? Jest na to szansa.

Bilety na premierę są jeszcze dostępne w cenie 169 zł i 229 zł, a bilety zbiorowe także w cenie 129 zł. Po Krakowie musical zaprezentowany zostanie publiczności m.in. we Wrocławiu, Łodzi, Warszawie i Gdańsku. Wszystkie informacje o musicalu, miejscach występów, rezerwacji i kupnie biletów są dostępne na stronie www.musical-karol.pl.

Głównym patronem przedsięwzięcia jest kard. Stanisław Dziwisz, a patronatem medialnym objął je także tygodnik „Idziemy”.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Katolik, mąż, absolwent polonistyki UW, dziennikarz. Związany z "Idziemy” od pierwszego numeru tygodnika. Członek Rady Programowej Polskiego Radia S.A., były redaktor naczelny portalu idziemy.pl
radoslaw.molenda@idziemy.com.pl

 

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 7 lipca

Wtorek, XIV Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni
Jezus głosił Ewangelię o królestwie
oraz leczył wszystkie słabości i choroby

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Oz 8,4-7.11-13; Ps 115,3-10; Mt 9,32-38
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter