3 grudnia
sobota
Franciszka, Ksawerego, Kasjana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kard. Nycz na Targach Wydawców Katolickich: katolickie chcielibyśmy kojarzyć z tym, co dobre

Ocena: 4.4
254

Metropolita warszawski uczestniczył w otwarciu XXVII Targów Wydawców Katolickich, które odbywają się w Warszawie. „Targi książki katolickiej są bardzo ważnym wydarzeniem w ciągu każdego roku. Bardzo je cenimy i za nie dziękujemy” – mówił kard. Kazimierz Nycz.

Fot. arch. idziemy.pl

Metropolita warszawski podziękował organizatorom Targów za ich przygotowanie i podzielił się praktycznymi radami na kolejne edycje.

Targi Książki w ogóle, w tym Targi Książki katolickiej, gdzie słowo „katolickiej” chcielibyśmy kojarzyć z tym, co dobre, potrzebne, wartościowe, niewątpliwie są bardzo ważnym wydarzeniem w ciągu każdego roku. Bardzo je cenimy i za nie dziękujemy. Wiemy, że książka dziś ma wielu konkurentów. Pozornie wydaje się, że atrakcyjniejszych. Jednak wiemy, że tak naprawdę nie mogących zastąpić słowa pisanego. Dlatego będziemy bronić tych Targów Katolickich, dlatego że one się pięknie rozwijają mimo tych trudności ostatnich lat, kiedy inne media podbijają rynek i chcą zastępować książkę. Targi Katolickie otwierają się na tę konkurencję, ponieważ w dużej mierze są też targami multimedialnymi. Można się zetknąć z wydawnictwami katolickimi nie tylko w formie książki. Chciałbym zachęcić, byście się nie poddawali. Pilnujcie książki. To wydaje się bardzo ważne

– mówił kard. Nycz. Odniósł się również do pandemii i wojny w Ukrainie oraz przekazał wyrazy wsparcia na ręce bp. Vitalija Krywickiego, ordynariusza diecezji kijowsko-żytomierskiej.

Bp Krywicki podziękował za wszelką pomoc i wyrazy solidarności. Wskazał, że książka jest ważna dla pokoju – wiedza o wojnie, o tym ile kosztuje pokój, uwrażliwia. Jednocześnie podziękował za zaproszenie wydawnictw ukraińskich, z których tylko kilka mogło wziąć udział w targach.

Wydajemy teraz mniej książek, ale piszemy je. Piszemy o wojnie, o pokoju, nie abstrakcyjnie, a swoim doświadczeniem. I zachęcam wszystkich – piszcie o pokoju. O prawdziwym, sprawiedliwym pokoju. Czyńcie pokój słowem– powiedział hierarcha.

Targi oficjalnie zainaugurował nuncjusz apostolski Salvatore Pennacchio.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 3 grudnia

Sobota, I tydzień Adwentu - wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie.
+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mt 9,35-10,1.5a-8
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Aplikacja Rodzina Rodzin

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarze

- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter