11 kwietnia
niedziela
Filipa, Leona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Jan Paweł Wielki

Ocena: 0.522221
576

Wielu z nas pamięta pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, cytować może, co powiedział w Skoczowie, a co na pl. Zwycięstwa w Warszawie.

Tym, którym jest tak bliski, ale i tym, którzy znają go tylko ze zdjęć, gorąco polecam wydaną przez Narodowe Centrum Kultury i Centrum Myśli Jana Pawła II książkę „Jan Paweł II. Miara wielkości człowieka”. To zbiór dziewiętnastu esejów wybitnych osobowości, pokazujących św. Jana Pawła II jako głowę Kościoła katolickiego, przywódcę i dyplomatę, twórcę idei, a przede wszystkim człowieka kultury i dialogu. Wśród autorów prof. Stanisław Grygiel, jeden z najbliższych przyjaciół, pisze o św. Janie Pawle II jako swoim mistrzu i nauczycielu, ks. prof. Piotr Mazurkiewicz o papieskich encyklikach, które były przełomem w stosunkach społecznych i gospodarczych świata, ks. dr hab. Robert Skrzypczak o dowartościowaniu świeckich w Kościele w czasie pontyfikatu Jana Pawła II. Ks. prof. Jan Sochoń pomoże nam zrozumieć mistyczne aspekty poezji Karola Wojtyły, a prof. Charles Mercier – fenomen Światowych Dni Młodzieży.

Książka przywołuje nieznane szerzej fakty, daje syntezę w sferze myśli filozoficznej, literackiej, społecznej i ekonomicznej oraz politycznej papieża. Wydana została w ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II i jest opatrzona wstępem ministra kultury Piotra Glińskiego.

 


 

 

Jan Paweł II. Miara wielkości człowieka
red. Dominika Żukowska-Gardzińska
Narodowe Centrum Kultury
Centrum Myśli Jana Pawła II
Warszawa 2020

 

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarka, absolwentka SGGW i UW. Współpracowała z "Tygodnikiem Solidarność". W redakcji "Idziemy" od początku, czyli od 2005 r. Wyróżniona przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w 2013 i 2014 r.

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 11 kwietnia

Druga Niedziela Wielkanocna - Miłosierdzia Bożego
«Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli».
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): J 20, 19-31
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Dar zmartwychwstałego Jezusa (komentarz tygodnika Idziemy)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter