15 stycznia
piątek
Pawła, Arnolda, Izydora
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Jan Paweł Wielki

Ocena: 0.522221
503

Wielu z nas pamięta pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, cytować może, co powiedział w Skoczowie, a co na pl. Zwycięstwa w Warszawie.

Tym, którym jest tak bliski, ale i tym, którzy znają go tylko ze zdjęć, gorąco polecam wydaną przez Narodowe Centrum Kultury i Centrum Myśli Jana Pawła II książkę „Jan Paweł II. Miara wielkości człowieka”. To zbiór dziewiętnastu esejów wybitnych osobowości, pokazujących św. Jana Pawła II jako głowę Kościoła katolickiego, przywódcę i dyplomatę, twórcę idei, a przede wszystkim człowieka kultury i dialogu. Wśród autorów prof. Stanisław Grygiel, jeden z najbliższych przyjaciół, pisze o św. Janie Pawle II jako swoim mistrzu i nauczycielu, ks. prof. Piotr Mazurkiewicz o papieskich encyklikach, które były przełomem w stosunkach społecznych i gospodarczych świata, ks. dr hab. Robert Skrzypczak o dowartościowaniu świeckich w Kościele w czasie pontyfikatu Jana Pawła II. Ks. prof. Jan Sochoń pomoże nam zrozumieć mistyczne aspekty poezji Karola Wojtyły, a prof. Charles Mercier – fenomen Światowych Dni Młodzieży.

Książka przywołuje nieznane szerzej fakty, daje syntezę w sferze myśli filozoficznej, literackiej, społecznej i ekonomicznej oraz politycznej papieża. Wydana została w ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II i jest opatrzona wstępem ministra kultury Piotra Glińskiego.

 


 

 

Jan Paweł II. Miara wielkości człowieka
red. Dominika Żukowska-Gardzińska
Narodowe Centrum Kultury
Centrum Myśli Jana Pawła II
Warszawa 2020

 

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarka, absolwentka SGGW i UW. Współpracowała z "Tygodnikiem Solidarność". W redakcji "Idziemy" od początku, czyli od 2005 r. Wyróżniona przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w 2013 i 2014 r.

Zapowiedź nowego nru tygodnika Idziemy

+ Tygodnik Idziemy na 17 stycznia - dlaczego warto sięgnąć po najnowszy numer?

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 15 stycznia

Piątek, I Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni
Mówię ci: Wstań, weź swoje nosze
i idź do swego domu!

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Hbr 4,1-5.11; Ps 78,3-4c.6-8; Mk 2,1-12
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter