28 marca
piątek
Anieli, Sykstusa, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Jan Paweł II, prymat kultury a współczesne wojny kulturowe

Ocena: 5
923

Zapraszamy na trzeci w roku akademickim 2023/24 wykład z cyklu wykładów Janopawłowych organizowanych przez Instytut Kultury św. Jana Pawła II na uniwersytecie Angelicum w Rzymie.

Prelekcję zatytułowaną „Jan Paweł II, prymat kultury a współczesne wojny kulturowe" wygłosi 29 listopada o godz. 16.30 George Weigel.

Wykład będzie poświęcony nauczaniu Jana Pawła II na temat prymatu kultury w wolnym społeczeństwie przyszłości, tak jak nakreślił to pojęcie w Centesimus Annus. Z tej perspektywy przeanalizuje on współczesne zachodnie „wojny kulturowe" i przedstawi adekwatne sposoby odniesienia się do nich.

George Weigel – urodzony w 1951 roku w Baltimore, filozof i teolog katolicki, autor kilkudziesięciu książek, z których większość przetłumaczono i wydano również w Polsce – m.in. dwutomową biografię Jana Pawła II pt. Świadek nadziei oraz Kres i początek. Prowadzi Katedrę Studiów Katolickich Williama E. Simona w Ethics and Public Policy Center w Waszyngtonie. Odznaczony papieskim Krzyżem Pro Ecclesia et Pontifice oraz polskim Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

Wydarzenie odbędzie się w całości w języku angielskim.

Link do wydarzenia online:

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 marca

Piątek, III Tydzień Wielkiego Postu
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Mk 12, 28b – 34
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna Pompejańska za Ojczyznę - dzień 1.

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter