4 lutego
sobota
Andrzeja, Weroniki, Joanny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Historia Bernadetty w kinach

Ocena: 0
1941

Poruszająca opowieść o życiu Bernadetty Soubirous i cudownych objawieniach w Lourdes, które odmieniły życie tysięcy ludzi już 29 stycznia pojawi się na ekranach polskich kin.

2016-01-14 12:45
materiały prasowe, sg
fot. materiały prasowe

Od lutego do lipca 1858 roku, Matka Boża 18 razy objawia się Bernadetcie Soubirous, czternastolatce z prowincjonalnego Lourdes na południu Francji.

Do miasteczka zaczynają przybywać pielgrzymi, dochodzi do cudownych uzdrowień, a wieść o Lourdes obiega świat. Bernadetta musi zmierzyć się z ciężarem misji powierzonej jej przez Maryję...

Kreacja Bernadetty Soubirous (w tej roli znakomita Katia Miran, nagrodzona na Festiwalu Filmów Religijnych w Rzymie) jest poruszająca i pełna uroku. Widz na długo pozostanie pod jej wrażeniem. Co najistotniejsze, jest absolutnie prawdziwa. Twórcy budowali tę postać, opierając się o dzieła o. Laurentina, najwybitniejszego znawcy tematyki Lourdes. Bernadetta nie jest cukierkowym dziecięciem z obrazka, nie jest też wielkim teologiem ani monumentalną świętą z ołtarza. Jest za to modelowo upartą, obdarzoną dużym temperamentem, ale niezwykle uczciwą nastolatką, która nie kalkulując i nie licząc się z konsekwencjami, ma zamiar po prostu mówić o tym, co widziała na własne oczy...

Szczerość i determinacja Bernadetty zostaje nagrodzona. Dziś Lourdes jest jednym z najsławniejszych miejsc pielgrzymek na świecie, odwiedzanym co roku przez 6 milionów pielgrzymów, a Bernadetta uznana została świętą. Ciało świętej Bernadetty spoczywa nienaruszone, wbrew prawom natury i medycyny w klasztorze w Nevers. Jest znakiem Boga.

"Bernadetta. Cud Lourdes", Francja 2011. Reżyseria: Jean Sagols. Scenariusz: Robert Arnaut, Jean-Michel Di Falco, Serge Lascar. Wykonawcy: Katia Miran jako Bernadette Soubirous, Michel Aumont jako Ojciec Dominique Peyramale, Francis Huster jako Prokurator Vital Dutour, Francis Perrin jako Komisarz Jacomet, Alessandra Martines jako Louise Soubirous, Alain Doutey jako Dr Dozous, Gilles Lemaire jako Prevot, Nicolas Jouhet jako François Soubirous, Eric Laugerias jako Deschamps i inni. Dystrybucja: Monolight Film, Rafael.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 4 lutego

Sobota, IV tydzień zwykły
Moje owce słuchają mego głosu,
Ja znam je, a one idą za Mną.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 6, 30-34
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter