20 lutego
wtorek
Leona, Ludomira, Zenobiusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Hipsterzy pod krzyżem

Ocena: 0
1073

Teatr Rampa już po raz trzeci zaprasza na wielkopostne rockrekolekcje. Ten spektakl to wokalna petarda i emocje wiodące do Prawdy.

fot. Kinga Taukert

Musical „Jesus Christ Superstar” Rampa wystawia tylko w okresie Wielkiego Postu. – Nie wyobrażamy sobie go w innym czasie – przyznaje Jakub Wocial, reżyser i odtwórca tytułowej roli. – W październiku czy w maju byłby rutynowym materiałem.

Artysta podkreśla, że JCS to samograj, ale nie historia, którą się po prostu opowiada. – Tu każda rola jest przemyślana, aktorzy od pierwszego do ostatniego planu są autentyczni, zaangażowani emocjonalnie. Kiedy podczas przedstawienia patrzę im w oczy, przechodzą mnie ciarki – mówi, przyznając, że sam na każdym spektaklu płacze, wczuwając się w historię sprzed dwóch tysięcy lat. – Kiedy wracam do domu, nie wiem, czego jeszcze oczekiwać, bo byłem na wyżynach.

Spektakl wywołuje silne emocje, zanim jeszcze się zacznie – już wtedy widzowie są zaproszeni do refleksji. Spośród wielu inscenizacji JCS, także tych czterech wystawianych w Polsce, spektakl w Rampie wyróżnia m.in. postać śmierci towarzyszącej Jezusowi. – Ta rola wyłoniła się podczas prób – mówi Jakub Wocial. – Potrzebowałem kogoś, w kim mogłem się wciąż przeglądać; śmierć przypomina mi, co mnie czeka. W tym roku, bo przez cały rok spektakl w nas pracuje i wciąż go modyfikujemy, jej postać będzie jeszcze jaśniejsza. Podkreślamy to także w tegorocznym plakacie do spektaklu.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 7 (645), 18 lutego 2018 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 28 lutego 2018 r.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Absolwentka polonistyki i dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, mężatka, matka dwóch córek. W "Idziemy" opublikowała kilkaset reportaży i wywiadów.SALON DZIENNIKARSKINajwyżej oceniane artykuły