14 grudnia
piątek
Alfreda, Izydora, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Granie po chrześcijańsku

Ocena: 0
708

Arena Ursynów w Warszawie rozbrzmiała modlitwą. W niedzielę 25 listopada odbyła się tam 8. edycja Festiwalu „Chrześcijańskie Granie”. To prawdziwe święto muzyki religijnej, które gromadzi uznane zespoły oraz daje szanse debiutantom.

fot. Karol Regulski/Fundacja Chrześcijańskie Granie

Początki festiwalu wiążą się z premierą płyty „Thalita kum” zespołu Love Story. – W lutym 2011 r. zorganizowaliśmy koncert promujący tę płytę. Spotkał się z tak dużym zainteresowaniem, że postanowiliśmy zebrać kilka zespołów i zagrać kolejny koncert promujący młode zespoły – wspomina Michał Guzek, inicjator festiwalu i prezes Fundacji Chrześcijańskie Granie, która jest jego organizatorem.

Impreza rozrasta się z każdą kolejną edycją, dlatego dwa lata temu przeniosła się z Chrześcijańskiego Centrum Kultury „Dobre Miejsce” w Lesie Bielańskim na Arenę Ursynów. Zmieniła się też formuła festiwalu: w tym roku po raz pierwszy impreza łączy Konkurs Debiutów im. Moniki Brzozy oraz Koncert Premier:

– Do tej pory Debiuty to był oddzielny koncert. Jednak duża część zespołów, która tam występowała, powracała potem na Koncercie Premier, bo oba koncerty świetnie się nawzajem uzupełniają – tłumaczy Michał Guzek.

Konkurs Debiuty jest adresowany do zespołów, które dopiero rozpoczynają działalność. Przyznawane są dwie nagrody: jury i publiczności. Koncert Premiery zaś gromadzi najlepsze zespoły zeszłego sezonu, które otrzymały nagrodę za album czy dla najlepszego zespołu.

Festiwal rozpoczęła Msza Święta sprawowaną przez bp. Michała Janochę, a zakończyło uwielbienie prowadzone przez ks. Andrzeja Danielewicza SAC z zespołem La Pallotina, który był gościem specjalnym festiwalu.
 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 48 (686), 2 grudnia 2018 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 16 grudnia 2018 r.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
 

Najwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -