21 września
wtorek
Jonasza, Mateusza, Hipolita
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Fryderyk dla tarnowskiego chóru Puellae Orantes

Ocena: 0
1785
Chór Katedralny „Puellae Orantes” z Tarnowa otrzymał Fryderyka. Chór dziewczęcy pod dyrekcją ks. Władysława Pachoty został doceniony w kategorii Album Roku i Muzyka Chóralna i Oratoryjna za album "Łukaszewski & Bembinow. Kolędy i pastorałki". Polskie nagrody muzyczne Fryderyki, przyznawane za najciekawsze wydarzenia muzyczne minionego roku, wręczono wczoraj wieczorem w warszawskim Teatrze Dramatycznym.

„Jesteśmy szczęśliwi, konkurencja była bardzo duża. Po cichu liczyliśmy na nagrodę, bo była to już nasza trzecia nominacja. Jak się okazało do trzech razy sztuka” – powiedział KAI ks. Władysław Pachota.

Płyta odnosi wielki sukces. W styczniu tarnowski chór Puellae Orantes otrzymał Złotą Płytę DVD za album "Łukaszewski & Bembinow - Kolędy i pastorałki”. Wręczył ją w Tarnowie dyrektor generalny Związku Producentów Audio-Video Maciej Szymański.

Utwory zawarte na płycie opracowane zostały dla chóru „Puellae Orantes” przez kompozytorów Pawła Łukaszewskiego i Miłosza Bembinowa. Do współpracy przy nagraniu chór zaprosił kwartet smyczkowy „DAFÔ”, którego trzy płyty nagrodzone zostały „Fryderykiem”. Sukcesem albumu jest recenzja zamieszczona w najbardziej opiniotwórczym magazynie BBC Music, gdzie jest polecany jako jeden z dziewięciu najlepszych wydawnictw świątecznych, które ukazały się na światowym rynku muzycznym w sezonie 2011.

„...dziewczęta z Tarnowskiego Chóru Katedralnego w programie składającym się z tradycyjnych kolęd (głównie kolęd polskich) zaaranżowanych przez Pawła Łukaszewskiego i Miłosza Bembinowa, z akompaniamentem kwartetu smyczkowego, ustanowiły wysoki standard. Śpiewają kryształowo czystym dźwiękiem i z doskonałą dykcją...”

Promocja albumu została objęta honorowym patronatem przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


2012-04-27 13:29:00
eb / Tarnów (KAI)
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 września

Wtorek, XXV Tydzień zwykły
Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
„Pójdź za Mną”.
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Mt 9,9-13
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter