17 października
niedziela
Wiktora, Marity, Ignacego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Fryderyk dla tarnowskiego chóru Puellae Orantes

Ocena: 0
1788
Chór Katedralny „Puellae Orantes” z Tarnowa otrzymał Fryderyka. Chór dziewczęcy pod dyrekcją ks. Władysława Pachoty został doceniony w kategorii Album Roku i Muzyka Chóralna i Oratoryjna za album "Łukaszewski & Bembinow. Kolędy i pastorałki". Polskie nagrody muzyczne Fryderyki, przyznawane za najciekawsze wydarzenia muzyczne minionego roku, wręczono wczoraj wieczorem w warszawskim Teatrze Dramatycznym.

„Jesteśmy szczęśliwi, konkurencja była bardzo duża. Po cichu liczyliśmy na nagrodę, bo była to już nasza trzecia nominacja. Jak się okazało do trzech razy sztuka” – powiedział KAI ks. Władysław Pachota.

Płyta odnosi wielki sukces. W styczniu tarnowski chór Puellae Orantes otrzymał Złotą Płytę DVD za album "Łukaszewski & Bembinow - Kolędy i pastorałki”. Wręczył ją w Tarnowie dyrektor generalny Związku Producentów Audio-Video Maciej Szymański.

Utwory zawarte na płycie opracowane zostały dla chóru „Puellae Orantes” przez kompozytorów Pawła Łukaszewskiego i Miłosza Bembinowa. Do współpracy przy nagraniu chór zaprosił kwartet smyczkowy „DAFÔ”, którego trzy płyty nagrodzone zostały „Fryderykiem”. Sukcesem albumu jest recenzja zamieszczona w najbardziej opiniotwórczym magazynie BBC Music, gdzie jest polecany jako jeden z dziewięciu najlepszych wydawnictw świątecznych, które ukazały się na światowym rynku muzycznym w sezonie 2011.

„...dziewczęta z Tarnowskiego Chóru Katedralnego w programie składającym się z tradycyjnych kolęd (głównie kolęd polskich) zaaranżowanych przez Pawła Łukaszewskiego i Miłosza Bembinowa, z akompaniamentem kwartetu smyczkowego, ustanowiły wysoki standard. Śpiewają kryształowo czystym dźwiękiem i z doskonałą dykcją...”

Promocja albumu została objęta honorowym patronatem przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


2012-04-27 13:29:00
eb / Tarnów (KAI)
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 października

Poniedziałek, XXIX Tydzień zwykły
Święto św. Łukasza, ewangelisty
Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem,
abyście szli i owoc przynosili.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Łk 10, 1-9
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarze

- Reklama -

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter