26 marca
wtorek
Larysy, Emanyela, Teodora
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Film z udziałem papieża Franciszka w kinach

Ocena: 0
3520

"Tam, gdzie mieszka Bóg" to realizacja, w której po raz pierwszy w dziejach kina papież zagrał samego siebie. Dzisiaj odbędzie się polska premiera filmu.

fot. materiały prasowe

Skierowana do dzieci opowieść "Tam, gdzie mieszka Bóg" jest inspirowana historiami z Biblii. Opowiada o Andrew, który ucieka z domu, by odszukać położone w górach sanktuarium Jezusa. Za chłopcem wyrusza czwórka jego szkolnych przyjaciół. Razem przeżyją wiele niezapomnianych przygód na leśnym szlaku. Podczas podróży spotykają papieża Franciszka.

"Jezus szuka cię i czeka na ciebie. (…) Znajdź go. Odważ się to zrobić" – oto przesłanie, które za pośrednictwem filmu daje dzieciom Ojciec Święty.

Uroczysta premiera „Tam, gdzie mieszka Bóg” odbyła się w Watykanie w 2017 r. Przed projekcją filmu papież Franciszek napisał list. Pisze w nim: "Dziękuję za waszą odwagę. Jestem przekonany, że ten film będzie małym ziarenkiem, ale podobnie jak ziarno gorczycy, o którym mówi Ewangelia, będzie ono wzrastać".

Film został zrealizowany przez psycholog Gracielę Rodriguez, (która znała Ojca Świętego z czasów gdy opracowywali wspólnie projekty pomocy socjalnej, kiedy papież był jeszcze arcybiskupem Buenos Aires) oraz reżysera i producenta Charliego Mainardiego.

Oprócz Jorge Mario Bergoglio w filmie zagrają: Emma Duke, Cory Gruter – Andrew, Aiden Cumming Teicher, Kyle Breitkopf, Kaelyn Breitkopf, Sam Duke, Natalia Imbrosciano, Tatiana Rodriguez, Victor Taylor.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
 

Najwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -