7 lipca
wtorek
Cyryla, Estery, Metodego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Film i sztuka w Kazimierzu

Ocena: 0
107

Kazimierzowskie mityczne muzea, galerie, kościoły, kawiarenki i kluby będą więc emanowały sztuką.

fot. Irena Świerdzewska/Idziemy

Na przełomie lipca i sierpnia Kazimierz Dolny i Janowiec po raz kolejny będą gościć twórców filmowych, muzyków i artystów plastyków na festiwalu „Dwa Brzegi”. Podczas tegorocznej imprezy w specjalnych namiotach nad Wisłą odbędą się przeglądy filmów fabularnych i dokumentalnych, prezentowane w kilku cyklach. Goście festiwalu i odwiedzający Kazimierz Dolny turyści będą mogli zobaczyć utwory wyświetlane i nagradzane na tegorocznych festiwalach w Berlinie i Cannes oraz inne przedpremierowe obrazy, które wejdą wkrótce na ekrany kin.

Festiwal otworzy włoski film „Piranie” Claudia Giovannesiego, nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na festiwalu w Berlinie. Bohaterami utworu są nastolatkowie z Neapolu, którzy dostają się w sidła miejscowej mafii. Wydarzeniem „Dwóch Brzegów” będzie z pewnością pokaz filmu dokumentalnego „Pavarotti” amerykańskiego reżysera Rona Howarda o słynnym włoskim śpiewaku. Film wejdzie wkrótce do kin. Osobne cykle poświęcone będą dorobkowi aktorskiemu Wojciecha Pszoniaka i włoskiego reżysera Marca Bellocchia. Odbędą się też spotkania z aktorami i autorami filmów oraz warsztaty artystyczne.

Oprócz programu filmowego na festiwalu zaplanowane zostały liczne wernisaże i koncerty. Kazimierzowskie mityczne muzea, galerie, kościoły, kawiarenki i kluby będą więc emanowały sztuką. Każdy z festiwalowych gości znajdzie tu coś dla siebie. Przyjemność pobytu w zabytkowym Kazimierzu nad Wisłą można więc będzie połączyć z uczestnictwem w festiwalowych imprezach.


13. Festiwal Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi”, Kazimierz Dolny – Janowiec nad Wisłą, 27 lipca – 4 sierpnia

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarz, publicysta kulturalny, krytyk filmowy. Pracował w pismach filmowo-telewizyjnych, tygodnikach "Ekran" i "Antena". Współpracował z pismami "Express Wieczorny", "Kurier Polski", "Życie". Obecnie pracuje w dziale kulturalnym tygodnika "Idziemy" i współpracuje z tygodnikiem "Najwyższy Czas".

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 7 lipca

Wtorek, XIV Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni
Jezus głosił Ewangelię o królestwie
oraz leczył wszystkie słabości i choroby

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Oz 8,4-7.11-13; Ps 115,3-10; Mt 9,32-38
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter