21 stycznia
piątek
Agnieszki, Jarosława
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Filipiny: spektakl teatralny o papieżu Franciszku

Ocena: 0
2144
„Z Rzymu do Taclobanu – Papież Franciszek z miłością” – to tytuł spektaklu teatralnego przygotowanego przez młodą filipińską producentkę Rose Cabrerę.
2015-08-03 18:47
RV / Tacloban, mz
 
Przedstawienie opiera się na tekstach przemówień wygłoszonych przez Ojca Świętego podczas jego tegorocznej pielgrzymki na Filipiny. Jak powiedziała producentka, Franciszek przywiózł tam „przesłanie miłości, współczucia i miłosierdzia”.

Trupa teatralna w sposób szczególny adresuje swoje dzieło do ludzi młodych z Taclobanu, miejscowości doświadczonej atakiem cyklonu Yolanda, który spowodował śmierć 6300 osób. Papież odwiedził ją podczas styczniowej pielgrzymki, a teraz filipińscy artyści chcą, aby przez ich przedstawienie jego słowa dotarły do jak najliczniejszej młodzieży.

Jak mówią uczestnicy projektu, „miliony Filipińczyków są zachwycone Franciszkiem i jego wizyta miała naprawdę wielkie znaczenie dla wielu ludzi”. Autor sztuki Nestor Torre wyjaśnił, że „przedstawił historię tych, którzy przeżyli kataklizm, w taki sposób, że ofiary spotykają się bezpośrednio z Papieżem, który ich pociesza”.
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 stycznia

Piątek, II Tydzień zwykły
Wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
...ustanowił Dwunastu, aby Mu towarzyszyli.
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mk 3,13-19
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy



Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter