22 kwietnia
niedziela
Kai, Leonii, Sotera
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Festiwal Mozartowski 2017

Ocena: 0
529

Dyrekcja Warszawskiej Opery Kameralnej przedstawiła repertuar 27. Festiwalu Mozartowskiego, który odbędzie się w dniach 12 czerwca – 15 lipca w Warszawie.

W programie corocznej imprezy zainicjowanej przez niedawno zmarłego dyrektora WOK Stefana Sutkowskiego i reżysera Ryszarda Peryta w 1991 r. nastąpiły znaczące zmiany.

W siedzibie WOK i zabytkowych obiektach warszawskich wystawione zostaną najpopularniejsze mozartowskie opery: „Don Giovanni”, „Cosi fan tutte”, „Uprowadzenie z Seraju” w wersji marionetkowej dla dzieci, „Czarodziejski flet” i „Wesele Figara”. Można będzie także posłuchać wielkich dzieł sakralnych kompozytora (Requiem i Msza c-moll), koncertów kameralnych i recitali wokalnych, m.in. Olgi Pasiecznik. W koncertowym wykonaniu „Don Giovanniego”, planowanym na inaugurację festiwalu 12 czerwca w Filharmonii Narodowej, zaśpiewa światowej sławy polski artysta Artur Ruciński.

Przedstawienia i koncerty odbędą się tradycyjnie w siedzibie WOK, Zamku Królewskim, Łazienkach, kościele seminaryjnym przy Krakowskim Przedmieściu, Pałacu w Wilanowie, Studio Koncertowym Polskiego Radia i kościele Barnabitów przy ul. Sobieskiego. Nowością będą spektakle dla dzieci w Teatrze Królewskim i Pałacu na Wyspie w Łazienkach. Ciekawostką będą także koncerty plenerowe na placu Defilad pod hasłem „Mozart Off”, w tym arie, pieśni i jazzowe wariacje muzyki mozartowskiej.

Przygotowania do festiwalu trwają w atmosferze konfliktów związanych z planowanymi przez nową dyrekcję koniecznymi zmianami organizacyjnymi i redukcją przerostów zatrudnienia. Do akcji ratowania WOK obiecał włączyć się minister kultury. Informacje o programie festiwalu są na stronach www.operakameralna.pl.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarz, publicysta kulturalny, krytyk filmowy. Pracował w pismach filmowo-telewizyjnych, tygodnikach "Ekran" i "Antena". Współpracował z pismami "Express Wieczorny", "Kurier Polski", "Życie". Obecnie pracuje w dziale kulturalnym tygodnika "Idziemy" i współpracuje z tygodnikiem "Najwyższy Czas".Najczęściej czytane artykuły

- Reklama -

SALON DZIENNIKARSKI


- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły