20 września
piątek
Filipiny, Eustachego, Euzebii
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Dzieci idą do kina

Ocena: 0
549

Prawdziwe filmowe święto dla najmłodszych widzów – międzynarodowy festiwal Kino Dzieci – odbędzie się, już po raz szósty, w 22 miastach Polski, m.in. w Łodzi, Koninie, Białymstoku, Krakowie, Grodzisku Mazowieckim i Warszawie (w kinach Muranów i Kinoteka), od soboty 21 do niedzieli 29 września.

fot. Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

Trwa sprzedaż biletów. Łącznie zostanie pokazanych ponad 150 starannie wyselekcjonowanych filmów, zarówno aktorskich, jak i zadziwiających nietuzinkową animacją, zawsze na najwyższym poziomie, wyprodukowanych często przez kinematografie rzadko reprezentowane na ekranach naszych kin.

O statuetkę Kwiatu Paproci, przyznawaną przez publiczność, w ramach konkursu głównego będzie się ubiegać dziewięć nowych produkcji pełnometrażowych, w tym animacje: „Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię”, który już zdążył urzec widzów w Cannes, „Jakub, Mimmi i gadające psy” o pojednaniu skłóconego kuzynostwa w walce o lepszy świat, „Szybcy i śnieżni” o wyścigu saneczkowym i przyjaźni, „Klara Muu!” o marzeniach i zdobywaniu popularności dobrymi uczynkami, kolejna odsłona perypetii Pettsona i Findusa „Wielka wyprowadzka”, kosmiczna przygoda „Solan i Ludwik – Misja Księżyc”, a także filmy fabularne: „Cały świat Romy” o relacjach międzypokoleniowych i przemijaniu, kryminał „Operacja Człowiek w Czerni” i „Niezwykłe lato z Tess”, subtelna opowieść o samotności i bliskości.

Bardzo ciekawie zapowiada się sekcja Konkurs Filmowych Odkryć – siedem różnorodnych stylistycznie odsłon kina artystycznego, stanowiącego wyzwanie dla młodych widzów. W sekcji narodowej, Ciao Italia!, zostaną pokazane filmy włoskie. Ponadto zobaczymy Klasykę Kina Dzieci (przegląd poprzednich festiwali) i sekcję literackich adaptacji Kino Dzieci z Nosem w Książkach, a także przegląd filmów zmarłego w tym roku Stanisława Jędryki. Festiwalowi towarzyszą wykłady, warsztaty i spotkań, m.in. dla nauczycieli. Szczegóły na www.kinodzieci.pl.


6. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci. 21-29 września

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Redaktorka i felietonistka "Idziemy". Autorka książek "Cudownie być mamą" i "Pierwsza Biblia mojego dziecka". Wraz z mężem wieloletnia animatorka Spotkań Małżeńskich. Mama dwóch córek i czterech synów.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 20 września

"Walcz w dobrych zawodach o wiarę, zdobywaj życie wieczne: do niego zostałeś powołany"

Dziś w Kościele: piątek, XXIV tydzień zwykły
+ wspomnienia świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): 1 Tm 6,2c-12, Ps 49. Łk 8,1-3
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Jeszcze przez kilka dni zapraszamy do oglądania filmów prezentowanych w ramach Lata z SalveNet - wspólnego projektu SalveNet i portalu idziemy.pl.

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykuły

- Reklama -


Najczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -