18 czerwca
wtorek
Marka, Elzbiety
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Dramat zawierzenia. Jak święci ratują nas przed jałowością życia?

Ocena: 5
624

„Dramat zawierzenia. Jak święci ratują nas przed jałowością życia?” tematem czerwcowego dnia skupienia w ramach Konstancińskiej Szkoły Modlitwy. 

Fot. mat. pras.

Wydarzenie to zapewni uczestnikom okazję do zgłębienia roli zawierzenia w ich życiu duchowym oraz do zrozumienia, w jaki sposób święci stanowią inspirację i przewodnictwo w ich osobistych drogach wiary.

Podczas tego dnia skupienia będziemy eksplorować temat zawierzenia poprzez życiowe przykłady świętych, którzy w obliczu trudności, cierpienia i prób zachowali pełne zaufanie w Bożej opatrzności. Poprzez analizę ich życiorysów, modlitwę i refleksję, uczestnicy będą mieli okazję odkryć, jak święci mogą być blisko nas i jak ich przykłady mogą przekształcać nasze własne życie i doświadczenie duchowe.

Konferencję wygłosi ks. Robert Skrzypczak –  kapłan archidiecezji warszawskiej, doktor habilitowany teologii, psycholog, profesor Akademii Katolickiej w Warszawie, wykładowca w Instytucie Teologicznym Marcianum w Wenecji. Tłumacz i publicysta, stały felietonista „Gościa Niedzielnego”. Członek Rady Naukowej Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie i Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Ignacego Paderewskiego i Romana Dmowskiego, członek zarządu Stowarzyszenia Naukowego „Personalizm” w Lublinie oraz Stowarzyszenia Filozoficznego Luigi Stefaniniego w Treviso (Włochy). Autor kilkunastu książek, w tym monografii Karol Wojtyła na Soborze Watykańskim II. Wyróżniony nagrodą „Totus” (2013) za propagowanie nauczania św. Jana Pawła II oraz statuetką „Tulipany Życia” (2016) przyznawaną przez Kapitułę Narodowego Dnia Życia oraz Medalem św. Edyty Stein (2017).

ZAPISY na stronie www.dobryzakatek.pl

Oficjalna strona wydarzenia: "Dramat zawierzenia..." dzień skupienia // 29.06.2024 r. (dobryzakatek.pl)
Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/770560345199919

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 czerwca

Wtorek, XI Tydzień zwykły
Dzień powszedni
Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali,
tak jak Ja was umiłowałem.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 5, 43-48
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter