3 czerwca
środa
Leszka, Tamary, Karola
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Dochód z albumu muzycznego pomoże więźniom włączyć się w krucjatę modlitewną

Ocena: 0
2809

Na rynku wydawniczym pojawiła się płyta zespołu Jaspis „naRodziny?”. Dochód z jej sprzedaży przeznaczony będzie m.in. na zakup różańców z relikwiami II stopnia misjonarzy-męczenników z Pariacoto dla więźniów, którzy chcą włączyć się w modlitewną „Krucjatę różańcową w obronie przed terroryzmem”.

fot. pixabay.com

Inicjatywę pobłogosławił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. Ordynariusz archidiecezji krakowskiej w przesłanym liście życzył, aby „to przedsięwzięcie cieszyło się dużym zainteresowaniem szerokiego grona odbiorców i przyczyniło się do realizacji założonych celów”.

– Z osobami osadzonymi w zakładach karnych będziemy modlić się o rozsądek i opanowanie dla osób dopuszczających się aktów terrorystycznych – tłumaczy franciszkanin br. Jan Hruszowiec, promotor kultu męczenników.

Na płycie znalazło się jedenaście plików audio, w tym utwory w nowych aranżacjach. Płytę można nabyć w sklepie internetowym. Więcej o akcji: www.jaspis.com.pl

Kult błogosławionych misjonarzy-męczenników z Pariacoto Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka rozwija się bardzo dynamicznie. Od dnia beatyfikacji (5 grudnia 2015 r.) do dziś po całym świecie rozeszło się ponad 270 tys. obrazków i ponad 47 tys. różańców z relikwiami drugiego stopnia. Franciszkanie w relikwiach pierwszego stopnia znaleźli się w 234 świątyniach w kraju i zagranicą.

5 maja 2016 r., podczas Kapituły prowincjalnej zwyczajnej, ordynariusz krakowskich franciszkanów - o. Marian Gołąb przed cudownym obrazem Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla zainicjował krucjatę modlitewną o pokój na świecie i zachowanie od terroryzmu.

– Skoro bł. Zbigniew i bł. Michał nie dali się zastraszyć terrorystom i stali się posłańcami pokoju aż do męczeństwa, to znaczy, że będą także – w tajemnicy świętych obcowania – wstawiać się za ludźmi i bronić ich przed skutkami narastającej fali terroryzmu – tłumaczył wyższy przełożony.

30 lipca 2016 r. podczas Światowych Dni Młodzieży papież Franciszek pielgrzymował do relikwii bł. Zbigniewa i bł. Michała, wystawionych na co dzień w Kaplicy Męki Pańskiej przy Franciszkańskiej 2 w Krakowie (Bazylika św. Franciszka). Ojciec Święty oddał cześć Męczennikom i modlił się o pokój na świecie i ochronę przed terroryzmem.

Przystąpienie do Krucjaty dokonuje się przez złożenie dobrowolnej osobistej deklaracji, którą należy wysłać tradycyjnie bądź elektronicznie na adres: Krucjata Różańcowa w obronie przed terroryzmem; ul. Hetmana Żółkiewskiego 14; 31-539 Kraków lub krucjata@franciszkanie.pl

Więcej o krucjacie w Internecie: www.krucjata.franciszkanie.pl

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 3 czerwca

Środa, IX Tydzień zwykły
+ Wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
Jestem Bogiem Abrahama, Izaaka i Jakuba.
Bogiem nie umarłych, lecz żywych.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): 2Tm 1,1-3.6-12; Ps 123,1b-2; Mk 12,18-27
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter