20 kwietnia
sobota
Czeslawa, Agnieszki, Mariana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Do 2 lutego trwa X Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych w Zakopanem

Ocena: 0
374

Jeszcze kilka koncertów czeka na fanów muzyki, którzy spędzają zimowe ferie w Zakopanem. W stolicy polskich Tatr trwa jubileuszowy X Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych "Dobrze ześ sie Jezu pod Giewontem zrodził". W ramach festiwalu w niedzielę wieczór 20 stycznia w sanktuarium na Krzeptówkach miał miejsce koncert pt. "Polskie Kolędy Historyczne i Pastorałki Ucieszne".

Fot. Domena publiczna

- Jesteśmy w wielkiej radości, że możemy gościć u nas tak znakomitych artystów, którzy nas duchowo pocieszą po przegranej polskich zawodników pod Wielką Krokwią - powiedział ks. Marian Mucha, kustosz sanktuarium na Krzeptówkach.

Na Krzeptówkach przed liczną publicznością wystąpiła Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna wraz z Kasią Pawlikowską, Katarzyną Wiwer i Joanną Bogdańską. Batuta należała oczywiście do znakomitej Agnieszki Kreiner, która świetnie opowiadała o każdej kolędzie zagranej i zaśpiewanej przez artystów. Muzyczna podróż w czasie zaczęła się podczas Wiosny Ludów, a skończyła Kolędą Emigracyjną Zygmunta Presinera.

Ponad godzinny koncert obfitował w wiele ciekawych muzycznych niespodzianek. Okazywało się, że do znanych nam melodii kolędowych, polscy żołnierze w różnych miejscach w Polsce czy na świece, a nawet polskie mamy więzione w obozie w Ravensbrück układali bardzo głębokie teksty kolędowe. Wszystkie one były wyświetlane dla publiczności, która długo oklaskiwała świetnych artystów.

W koncertach będzie można uczestniczyć do 2 lutego. Wtedy w "Księżówce" wystąpi z kolędami Antonina Krzysztoń. Wydarzenie poprzedzi Msza św. o godz. 16.00. Wcześniej organizatorzy zapraszają jeszcze na koncerty w piątek 25 stycznia (godz. 18.00 - kościół na Bulwarach Słowackiego niedaleko dworca PKP), w sobotę 26 stycznia (godz. 18.00 - kościół oo. jezuitów na Górce), 27 stycznia (po Mszy św. o 11.30 w kościele Miłosierdzia Bożego na Cyrhli) oraz 1 lutego o godz. 17.00 (kościół na Harendzie).

Festiwal organizuje już po raz dziesiąty Urząd Miasta w Zakopanem wraz z zakopiańskimi.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -