17 czerwca
poniedziałek
Laury, Marcjana, Alberta
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Do 2 lutego trwa X Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych w Zakopanem

Ocena: 0
496

Jeszcze kilka koncertów czeka na fanów muzyki, którzy spędzają zimowe ferie w Zakopanem. W stolicy polskich Tatr trwa jubileuszowy X Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych "Dobrze ześ sie Jezu pod Giewontem zrodził". W ramach festiwalu w niedzielę wieczór 20 stycznia w sanktuarium na Krzeptówkach miał miejsce koncert pt. "Polskie Kolędy Historyczne i Pastorałki Ucieszne".

Fot. Domena publiczna

- Jesteśmy w wielkiej radości, że możemy gościć u nas tak znakomitych artystów, którzy nas duchowo pocieszą po przegranej polskich zawodników pod Wielką Krokwią - powiedział ks. Marian Mucha, kustosz sanktuarium na Krzeptówkach.

Na Krzeptówkach przed liczną publicznością wystąpiła Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna wraz z Kasią Pawlikowską, Katarzyną Wiwer i Joanną Bogdańską. Batuta należała oczywiście do znakomitej Agnieszki Kreiner, która świetnie opowiadała o każdej kolędzie zagranej i zaśpiewanej przez artystów. Muzyczna podróż w czasie zaczęła się podczas Wiosny Ludów, a skończyła Kolędą Emigracyjną Zygmunta Presinera.

Ponad godzinny koncert obfitował w wiele ciekawych muzycznych niespodzianek. Okazywało się, że do znanych nam melodii kolędowych, polscy żołnierze w różnych miejscach w Polsce czy na świece, a nawet polskie mamy więzione w obozie w Ravensbrück układali bardzo głębokie teksty kolędowe. Wszystkie one były wyświetlane dla publiczności, która długo oklaskiwała świetnych artystów.

W koncertach będzie można uczestniczyć do 2 lutego. Wtedy w "Księżówce" wystąpi z kolędami Antonina Krzysztoń. Wydarzenie poprzedzi Msza św. o godz. 16.00. Wcześniej organizatorzy zapraszają jeszcze na koncerty w piątek 25 stycznia (godz. 18.00 - kościół na Bulwarach Słowackiego niedaleko dworca PKP), w sobotę 26 stycznia (godz. 18.00 - kościół oo. jezuitów na Górce), 27 stycznia (po Mszy św. o 11.30 w kościele Miłosierdzia Bożego na Cyrhli) oraz 1 lutego o godz. 17.00 (kościół na Harendzie).

Festiwal organizuje już po raz dziesiąty Urząd Miasta w Zakopanem wraz z zakopiańskimi.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 17 czerwca

Słyszeliście, że powiedziano: „Oko za oko i ząb za ząb!” A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu.

Dziś w Kościele: poniedziałek XI tydzień zwykły
+ wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): 2 Kor 6,1-10; Ps 98 (97),1bcde. 2-3b.3c-4; Mt 5,38-42.
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytańNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -

JAN PAWEŁ II MÓWIŁ DO NAS

Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II w czerwcu 1979 roku do Polski zmieniła trwale naszą ojczyznę i nas samych. Co wtedy papież chciał nam przekazać? Co zapamiętaliśmy?
+ 2 czerwca: Warszawa - Okęcie i Plac Zwycięstwa (1)
+ 3 czerwca: Warszawa i Gniezno (2)
+ 4 czerwca: Czestochowa (3)
+ 5 czerwca: Czestochowa (4)
+ 6 czerwca: ostatni dzień w Częstochowie i Kraków (5)
+ 7 czerwca: Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Oświęcim-Brzezinka (6)
+ 8 czerwca: Nowy Targ, Kraków (7)
+ 9 czerwca: Kraków, Nowa Huta, Kraków (8)
+ 10 czerwca: Kraków i pożegnanie z ojczyzną (9)