22 kwietnia
niedziela
Kai, Leonii, Sotera
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Dni dobrego słowa

Ocena: 0
745

– To mają być dni dobrego słowa, dobrej książki, dobrych wartości i dobrych spotkań – mówi o XXIV Targach Wydawców Katolickich ks. Roman Szpakowski SDB

fot. Sylwia Gawrysiak / Idziemy

Z ks. Romanem Szpakowskim SDB, prezesem Stowarzyszenia Wydawców Katolickich, rozmawia Sylwia Gawrysiak

 

To już XXIV Targi Wydawców Katolickich – czego tym razem możemy się spodziewać w warszawskich Arkadach Kubickiego?

Arkady mogłyby się w tym roku powiększyć, bo już się w nich nie mieścimy. Na zaproszenie odpowiedziało blisko 180 wystawców. Musieliśmy dostawić cztery dodatkowe namioty, w których m.in. swoje publikacje prezentować będzie część wydawnictw i odbywać się będą spotkania i prelekcje.

Naszą tegoroczną perełką jest trzytomowy album o Kaplicy Sykstyńskiej włoskiego wydawnictwa Scripta Maneant. Zdjęcia fresków są zrobione najnowszą metodą. Część malowideł wydrukowano w skali prawie 1:1. Album ma wymiary 43,5 na 61 cm i waży ok. 30 kg, podpisy do ilustracji są w wersji włosko-angielskiej. To limitowana seria, wydano jedynie 1999 kopii, a do Polski trafiło tylko 50 egzemplarzy. Z tego, co wiem, jedna trzecia już jest zarezerwowana. Bedzie też spotkanie z przedstawicielami wydawnictwa.

 

Jakie jeszcze spotkania przed nami?

Chcemy odnieść się do stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości podczas licznych spotkań pod zbiorczym hasłem „Niepodległa”. Zaplanowaliśmy też debatę „Wolność jest w nas”, w której udział weźmie m.in. o. Jacek Salij OP. W niepodległościowym klimacie utrzymany będzie także koncert na zakończenie gali Feniksów. Z okazji stulecia niepodległości kapituła postanowiła dodać jeszcze jedną kategorię: „Historia niepodległa”, w której nagrodzone zostaną publikacje dotyczące tej tematyki.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 15 (653), 15 kwietnia 2018 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 25 kwietnia 2018 r.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Absolwentka dziennikarstwa, etnologii i teologii. Od 2012 roku związana z tygodnikiem „Idziemy”. Należy do Wspólnoty Sant’Egidio.



Najczęściej czytane artykuły

- Reklama -

SALON DZIENNIKARSKI


- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły