24 stycznia
czwartek
Felicji, Franciszka, Rafała
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Dla męża i żony

Ocena: 0
833

Mąż i żona posługują się innym językiem miłości. To powoduje, że mąż może nie zrozumieć tego, co komunikuje mu żona – i na odwrót. A to z kolei rodzi konflikty.

Gary Chapman, znany amerykański terapeuta, postanowił publikacją „Pięć języków miłości dla mężczyzn” – kolejną z serii swoich inspirujących podręczników – pomóc właśnie mężom.

Książka potwierdza ważną prawdę: na szczęśliwy, trwały związek, ekscytujący mimo upływu lat trzeba mocno zapracować. Autor podpowiada m.in., jak radzić sobie ze złością, dlaczego dla kobiety ważne są komplementy, których się nie spodziewa, dlaczego mężczyzna nie powinien przed ludźmi ukrywać zachwytu żoną i dlaczego warto dać żonie „prezent dnia”.

Autor zachęca też czytelnika do rozwiązania testu – wspólnie z żoną – tak aby mogli sobie wzajemnie powiedzieć o swoich pragnieniach, wątpliwościach, potrzebach etc.

Oczywiście, życie to nie poradnik. Książka Chapmana nie spowoduje, że małżeństwo nagle stanie się wzorcowe, jednak na pewno pomoże znaleźć drogę do rozwiązywania problemów.

 

Gary Chapman, „Pięć języków miłości dla mężczyzn”, Esprit, Kraków 2016

Ewelina Steczkowska
Idziemy nr 26 (560), 26 czerwca 2016 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
  

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -