23 lutego
piątek
Romany, Damiana, Polikarpa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Disney+ wyemituje film z dyskusji Franciszka z przedstawicielami młodzieży

Ocena: 0
948

Wkrótce na hiszpańskojęzycznej edycji kanału telewizyjnego Disney+ zostanie pokazany nietypowy dokument z udziałem papieża. Film zatytułowany „Amen. Franciszek odpowiada” przedstawia spotkanie katolickiego papieża z dziesięcioma młodymi ludźmi znajdującymi się w zupełnie różnych sytuacjach życiowych.

Fot. arch. idziemy.pl

Będzie on emitowany od 1 kwietnia. W zapowiedzi dokumentu czytamy, że jest to zapis „bliskiej i szczerej rozmowy jednego z najbardziej wpływowych ludzi na świecie z dziesięcioma hiszpańskojęzycznymi młodymi ludźmi w wieku od 20 do 25 lat poza murami Watykanu”.

Według firmy producenckiej wśród poruszanych tematów są m.in. feminizm, rola kobiet w Kościele, aborcja, utrata wiary, homoseksualizm, nadużycia w Kościele, rasizm i mobbing. Wśród młodych rozmówców jest m.in. chłopak, który padł ofiarą wykorzystania seksualnego w szkole katolickiej, młoda kobieta, która uciekła w prostytucję, młody migrant oraz osoba bez środków do życia.

Natomiast hiszpańskojęzyczny portal katolicki „Religion digital” poinformował, że po nagraniu papież poprosił o dalsze informacje na temat ofiary pedofilii. W efekcie Franciszek zainicjował postępowanie kanoniczne, które wkrótce ma zostać zakończone.

Spotkanie papieża z dziesięciorgiem wybranych młodych ludzi odbyło się jeszcze w czerwcu 2022 roku w dzielnicy Pigneto w Rzymie. Reżyserem jest hiszpański filmowiec i dziennikarz Jordi Evole, który przeprowadził już kilka wywiadów z Franciszkiem. W opublikowanym w tych dniach zwiastunie można zobaczyć papieża, który po wywiadzie dziękuje młodym słowami: „Wiele się od was nauczyłem podczas tego spotkania duszpasterskiego. Dziękuję wam za dobro, które mi wyświadczyliście”.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 lutego

Piątek, I Tydzień Wielkiego Postu
Odrzućcie od siebie wszystkie grzechy
i uczyńcie sobie nowe serce i nowego ducha.


+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 5, 20-26
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Modlitwa o dobre przeżycie Wielkiego Postu
Modlitwa o optymizm w codzienności
+ Nowenna zawierzenia woli Bożej - o. Dolindo

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszMateriał Partnera PortaluNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter