17 sierpnia
sobota
Zanny, Mirona, Jacka
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Czekając na przyloty

Ocena: 0
148

Zanim powrócą do nas bociany, szpaki i jaskółki czyniące wiosnę, wspaniałą ptasią przygodę w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie mogą przeżyć duzi i mali miłośnicy zarówno skrzydlatych stworzeń, jak i rzeźby ludowej. 

fot. Lidia Molak/Idziemy

Wystawa czasowa „Odloty” to pełne zaskoczeń i zachwytów podglądanie kolorowego i radosnego świata natury i wyobraźni, osadzone w kontekście podań i wierzeń ludowych. Znalazły się tu eksponaty rodem jakby z jarmarków i kapliczek, sprzed dziesięcioleci i prawie współczesne, świadczące o wnikliwej obserwacji, wielkiej wrażliwości na świat przyrody, niczym nieskrępowanej inwencji twórczej i… poczuciu humoru.

Na miejscu możliwość skorzystania z lornetek do birdwatchingu z niemal prawdziwego zdarzenia. Ekspozycja do oglądania do końca marca. Muzeum zaprasza też na oprowadzanie kuratorskie dla dorosłych w soboty 16 i 23 lutego o godz. 14.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Redaktorka i felietonistka "Idziemy". Autorka książek "Cudownie być mamą" i "Pierwsza Biblia mojego dziecka". Wraz z mężem wieloletnia animatorka Spotkań Małżeńskich. Mama dwóch córek i czterech synów.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 17 sierpnia

"Dopuśćcie dzieci i nie przeszkadzajcie im przyjść do Mnie; do takich bowiem należy królestwo niebieskie."

Dziś w Kościele: sobota, XIX tydzień zwykły
+ wspomnienie obowiązkowe św. Jacka, prezbitera 
+ Czytania liturgiczne (rok C, I):  Joz 24,14-29, Ps 16 (15),1b-2a i 5.7-8.11, Mt 19,13-15
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najczęściej czytane artykułyZAPRASZAMY

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -