28 marca
czwartek
Anieli, Sykstusa, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Czego boją się łosie?

Ocena: 0
950

Fantazjowanie, co robią zabawki, gdy nie patrzymy na nie, rozpala wyobraźnię dzieci. Przedstawienie o zostawionym na noc w parku pluszowym łosiu z pewnością chwyci więc je za serce.

fot. Bartek Warzecha

W spektaklu „Miłoś, czyli nie bój się, łosiu” Teatr Guliwer w Warszawie zaprasza do śledzenia przygód ożywającego pod nieobecność właściciela pluszaka oraz przemiany, jaką ten czas powoduje w nich obu.

Przedstawienie jest kierowane do dzieci od czwartego roku życia, ale te najwrażliwsze mogą się bać mrocznej momentami muzyki i działających na wyobraźnię cieni, za którymi kryć się mogą rzeczy najstraszniejsze. Odczują jednak ulgę, gdy się okaże, że cień należy do życzliwego żebraka, z którym można się zaprzyjaźnić. Swoją drogą, kabaretowa gra żebraka rozbawi nie tylko dzieci. Spektakl łączy teatr lalkowy z teatrem żywego planu i teatrem cieni. Tu świetnie oddane jest przejmowanie ról między rodzicami i dzieckiem – rodzicom polecam obejrzenie takich scen z dystansu.

Przekazu dla rodziców w przedstawieniu dla dzieci jednak jest aż nadto. Czemu ma służyć to, że starszą panią gra aktor ustylizowany na dragqueen? Dlaczego z biernością obywatelską kojarzone są mama i córka wymachujące w święto państwowe biało-czerwonymi flagami, a z nadgorliwością obywatelską – postacie, których dorośli bez pudła zidentyfikują jako narodowców.

Z takim posmakiem goryczy przełykamy ważne przesłanie sztuki: „To nic złego się bać. Każdy się czegoś boi. Najważniejsze to nic złego nie zrobić nikomu” – i obserwujemy, jak bohater rośnie w siłę (dosłownie!), którą daje mu zdobywana w kolejnych przygodach odwaga./mo

Teatr Guliwer w Warszawie. „Miłoś, czyli nie bój się, łosiu”. Autor: Maria Wojtyszko. Reżyseria: Jakub Krofta. 60 min bez przerwy.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Absolwentka polonistyki i dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, mężatka, matka dwóch córek. W "Idziemy" opublikowała kilkaset reportaży i wywiadów.

- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 marca

Wielki Czwartek
Daję wam przykazanie nowe,
abyście się wzajemnie miłowali,
tak jak Ja was umiłowałem.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 13, 1-15
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Najczęściej czytane artykuły



Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter