25 października
poniedziałek
Darii, Wilhelminy, Bonifacego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Co katolik wiedzieć powinien

Ocena: 5
596

Przyzwyczaił już dominikanin o. Wojciech Surówka tych, którzy sięgają po jego publikacje i rekolekcje, do nowej jakości w tłumaczeniu wiernym treści, symboli i praktyki ich wiary oraz nauczania Kościoła.

Czyni to w sposób błyskotliwy, prosty, a przy tym niezwykle celnie wydobywający w krótkiej formie istotę rzeczy. Nie inaczej jest z wydaną niedawno jego drugą książką, która – jak sam pisze – ma nam pomóc przyjąć prawdziwą naukę chrześcijan i odnaleźć się w życiu wiarą. I wypełnia ona to zadanie znakomicie.

„Pogotowie teologiczne” jest w większości zbiorem odpowiedzi na kierowane do niego niebanalne, całkiem współczesne pytania czytelników miesięcznika „W Drodze”. To odpowiedzi obrazowe i konkretne zarazem, odwołujące się do źródeł, a przy okazji autor zabiera czytelnika na lekkostrawną, intelektualną teologiczno-filozoficzną ucztę.

Czegóż w tych pytaniach nie ma! Niebo i piekło dla odkupionych, grzech, zbawienie, cuda eucharystyczne, wirusy na kapłańskich dłoniach, post, coniedzielna Eucharystia, powołanie do samotności, katolicy u protestantów, wierzący niepraktykujący, znudzenie różańcem, ekologia, bębny podczas liturgii… Odpowiedzi czynią o. Surówkę godnym następcą o. Jacka Salija OP i tchną w Kościół nową nadzieję. Lektura obowiązkowa!


Wojciech Surówka OP
Pogotowie teologiczne
Wydawnictwo Polskiej Prowincji
Dominikanów W drodze
Poznań 2021, 272 s.

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Katolik, mąż, absolwent UW, dziennikarz i publicysta związany z "Idziemy” od pierwszego numeru tygodnika. Były członek Rady Programowej Polskiego Radia S.A. VII kadencji 2017-2021, były redaktor naczelny portalu idziemy.pl. Członek Domowego Kościoła.
radoslaw.molenda@idziemy.com.pl

 

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 października

Poniedziałek, XXX Tydzień zwykły
Dzień Powszedni
Słowo Twoje, Panie, jest prawdą,
uświęć nas w prawdzie.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Łk 13,10-17
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarze

- Reklama -

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter