4 czerwca
czwartek
Kwiryny, Franciszka
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Chorały karmelitańskie na płycie

Ocena: 0
1098

Płyta „Sancta Mater Teresia” z chorałami karmelitańskimi powstała w związku z obchodzonym w tym roku jubileuszem 500-lecia urodzin św. Teresy od Jezusa.

2015-10-31 22:57
pra / Kraków (KAI), sg

Nagrania dokonali bracia z obu polskich prowincji karmelitów bosych – warszawskiej i krakowskiej.

– Pomysł był prosty: nagrać chorały karmelitańskie dla Świętej Teresy. Śpiewać mają karmelici bosi, bo kto, jak nie oni są najbliżej Teresy. I stało się! – mówi o. Mariusz Wójtowicz OCD, odpowiedzialny za produkcję krążka z terezjańskimi chorałami. – Szybki wybór materiału, kilka miesięcy przygotowań, zaledwie trzy dni nagrań w czerneńskim klasztorze i w ten sposób ośmiu karmelitów pod okiem wyśmienitego dyrygenta zrealizowało płytę pt. „Sancta Mater Teresia – dodaje karmelita bosy.

Muzyczny album jest pamiątkowym uwiecznieniem chorału karmelitańskiego związanym z obchodami 500-lecia urodzin św. Teresy od Jezusa – reformatorki Karmelu i doktor Kościoła. Wydanie zawiera zapis utworów w neumach oraz teksty. Schola, w której składzie znaleźli się alumni seminariów karmelitańskich z Krakowa i Poznania wykonała chorały ku czci św. Teresy od Jezusa oraz te związane bezpośrednio z tradycją Karmelu. Płyta powstała pod kierownictwem i z inspiracji Ewy Domagały, na co dzień zajmującej się chorałem oraz o. Mariusza Wójtowicza OCD, znanego z zespołu „Twoje Niebo”.

– „Sancta Mater Teresia” jest muzycznym podarunkiem dla św. Teresy, ale paradoksalnie większym prezentem dla wykonawców i niech będzie takim dla wszystkich słuchających – mówi o. Wójtowicz.

Przedsięwzięcie objęli patronatem honorowym biskup Awili – Jesús García Burillo oraz ambasador Hiszpanii w Polsce – Augustín Núñez Martínez.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 4 czerwca

Czwartek, IX Tydzień zwykły
+ święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Czuwajcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie; duch wprawdzie ochoczy, ale ciało słabe
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Rdz 22,9-18 lub Hbr 10,4-10; Ps 40,7-11b.17; Mt 26,36-42
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter