9 sierpnia
wtorek
Romana, Ryszarda, Edyty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Bielsko-Biała: wkrótce ruszają międzynarodowe warsztaty gospel

Ocena: 0
1664
Setki osób z całej Polski oraz zagranicy zapisuje się na ruszające 11 września w Bielsku-Białej VI Międzynarodowe Warsztaty Gospel pod hasłem „Who is your God?”(Kim jest twój Bóg?). 20150828 10:50
rk / Bielsko-Biała (KAI), sg


Uczestnicy zajęć pod kierunkiem Dathana Thigpena i Colina Vassella uczyć się będą, jak wyrażać poprzez muzykę i śpiew Dobrą Nowinę. Efektem wspólnych prób i ćwiczeń będzie finałowy koncert chóru w bielskim kościele pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Aleksandrowicach.

Wspólnie z zagranicznymi gośćmi z USA i Wielkiej Brytanii trzydniowe zajęcia w budynku Wyższej Szkoły Administracji w Bielsku-Białej poprowadzi jedna z inicjatorek całego przedsięwzięcia, Zuzanna Pradela z diakonii muzycznej Wspólnoty Przymierza „Miasto na Górze”.

Colin Vassell z Wielkiej Brytanii to ceniony dyrygent chóru Gospel w Londynie, a kierunkiem Dathan Thigpen to wielokrotnie nagradzany prestiżowymi wyróżnieniami piosenkarz gospelowy z Jackson, w amerykańskim stanie Missisipi.

Fundację Drachma, która jest organizatorem warsztatów, powołał do życia ks. dr Mirosław Szewieczek – duszpasterz, katecheta, inicjator wielu przedsięwzięć mających na celu integrację i kształcenie młodzieży, niesienie pomocy potrzebującym, a przede wszystkim zbliżenie ludzi do Boga. W przeszłości Drachma zorganizowała koncert charytatywny na rzecz dzieci w Afryce, akcję zbierania funduszy na pomoc dzieciom z ośrodka dla trędowatych w Puri w Indiach. Jej wolontariusze zachęcają też do "Adopcji Serca".


PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 9 sierpnia

Wtorek, XIX tydzień zwykły - święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy
 Posłuchaj, córko, spójrz i nakłoń ucha
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 25, 1-13
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter