4 grudnia
piątek
Barbary, Krystiana, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Biały Dunajec: wystawa "Jan Paweł II w twórczości artystów"

Ocena: 0
1223

"Jan Paweł II w twórczości artystów – profesorów Zespołu Szkół Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem" to tytuł wystawy, której wernisaż odbył się 23 października w Białym Dunajcu.

2015-10-24 12:25
jg / Zakopane (KAI), mz

– Niech te prace towarzyszą lekturze tekstów Jana Pawła II, któremu nie stawiajmy już więcej pomników – mówił artysta Ireneusz Kwiecień.

– Cieszę się, że artyści poprzez swoje tak piękne i symboliczne prace zachęcają nas do sięgnięcia po teksty Jana Pawła II, jakie nam zostawiał w czasie swojego pontyfikatu – mówił ks. Stanisław Parzygnat, proboszcz parafii w Poroninie, który uczestniczył w wernisażu, jaki odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu.

Na wystawę składa się kilkadziesiąt prac różnego rodzaju. Są m.in. obrazy, rzeźby. – Każda z nich ma swoją historię, każda może towarzyszyć nam przy sięganiu po inny fragment nauki Ojca Świętego – zachęcał Ireneusz Kwiecień. Oprócz jego prac na wystawie można zobaczyć także prace Stanisława Cukra, Antoniego Grabowskiego, Janusza Jędrzejewskiego, Zygmunta Piekacza, Arkadiusza Walocha.

Wszyscy artyści związani są z Zespołem Szkół Plastycznych w Zakopanem. Placówka w przyszłym roku będzie obchodziła jubileusz 140-lecia. – Zapewne ta wystawa jest takim mocnym wstępem do obchodów jubileuszowych. Jan Paweł II sam był jednym z nas, jednym z wielkich artystów tego świata – mówił Ireneusz Kwiecień.

Zakopiańska szkoła pracuje od 20 lat nad projektem wielkiej drewnianej szopki, która wystawiana jest w różnych miejscach w Europie. Wiele razy była prezentowana np. w niemieckich miastach. – Figury powoli powstają, zorganizujemy jak zawsze prace w plenerze dla mieszkańców Zakopanego – zachęca Janusz Jędrzejewski, który koordynuje prace rzeźbiarskie.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 4 grudnia

Piątek, I Tydzień Adwentu
+ Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Jana Damasceńskiego, prezbitera i doktora Kościoła albo wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy
Oto nasz Pan przyjdzie z mocą
i oświeci oczy sług swoich.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Iz 29,17-24; Ps 27,1bcde.4.13-14; Mt 9,27-31
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter