15 maja
sobota
Zofii, Nadziei, Izydora
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

"Prześwit" na Bródnie

Ocena: 0
1182

Kino Świt na Bródnie już po raz siódmy zaprasza na Przegląd Filmów Wartościowych „Prześwit”, w tym roku pod hasłem „Po co mi religia?”. W dniach 17-21 listopada widzowie będą mogli zobaczyć 10 filmów z różnych stron świata, pokazujących fenomen religijności w dobie sekularyzacji.

– Chcemy pokazać, jak religia jest rozumiana i prezentowana przez współczesnych reżyserów – mówi Bartosz Wieczorek z bródnowskiego Domu Kultury.

W programie przeglądu znalazły się m.in. kontrowersyjny „A jeśli Bóg jest?” Katrin Gebbe, poruszający „Ludzie Boga” Xaviera Beauvois czy „Elena” nominowanego w ubiegłym roku do Oskara Andrieja Zwiagincewa. Nie zabraknie również dzieł Urlicha Seidla i Brunona Dumonta. Organizatorzy na sobotnie popołudnie zaplanowali także dyskusję na temat religii we współczesnym filmie.

– Przegląd skierowany jest do osób szukających w kinie namysłu nad światem i inspiracji do własnych przemyśleń. Do osób poszukujących i wrażliwych na sprawy religii – mówi Bartosz Wieczorek.

Idea „Prześwitu” wzięła się z chęci pokazania filmów z tzw. listy watykańskiej, którą sformułowano z okazji stulecia powstania kina. „Przegląd sonduje za pomocą filmów duchowe oblicze człowieka współczesnego” – podkreślają organizatorzy. Więcej na stronie: www.dkswit.com.pl.

Sylwia Gawrysiak
Idziemy nr 46 (529), 15 listopada 2015 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 15 maja

Sobota, VI Tydzień Wielkanocny
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Zofii
Znowu opuszczam świat i idę do Ojca.
+ Czytania liturgiczne  (rok B, I): J 16, 23b-28
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter