26 listopada
czwartek
Delfiny, Sylwestra, Konrada
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

"Prześwit" na Bródnie

Ocena: 0
1159

Kino Świt na Bródnie już po raz siódmy zaprasza na Przegląd Filmów Wartościowych „Prześwit”, w tym roku pod hasłem „Po co mi religia?”. W dniach 17-21 listopada widzowie będą mogli zobaczyć 10 filmów z różnych stron świata, pokazujących fenomen religijności w dobie sekularyzacji.

– Chcemy pokazać, jak religia jest rozumiana i prezentowana przez współczesnych reżyserów – mówi Bartosz Wieczorek z bródnowskiego Domu Kultury.

W programie przeglądu znalazły się m.in. kontrowersyjny „A jeśli Bóg jest?” Katrin Gebbe, poruszający „Ludzie Boga” Xaviera Beauvois czy „Elena” nominowanego w ubiegłym roku do Oskara Andrieja Zwiagincewa. Nie zabraknie również dzieł Urlicha Seidla i Brunona Dumonta. Organizatorzy na sobotnie popołudnie zaplanowali także dyskusję na temat religii we współczesnym filmie.

– Przegląd skierowany jest do osób szukających w kinie namysłu nad światem i inspiracji do własnych przemyśleń. Do osób poszukujących i wrażliwych na sprawy religii – mówi Bartosz Wieczorek.

Idea „Prześwitu” wzięła się z chęci pokazania filmów z tzw. listy watykańskiej, którą sformułowano z okazji stulecia powstania kina. „Przegląd sonduje za pomocą filmów duchowe oblicze człowieka współczesnego” – podkreślają organizatorzy. Więcej na stronie: www.dkswit.com.pl.

Sylwia Gawrysiak
Idziemy nr 46 (529), 15 listopada 2015 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 26 listopada

Czwartek, XXXIV Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni
Nabierzcie ducha i podnieście głowy,
ponieważ zbliża się wasze odkupienie.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ap 18,1-2.21-23;19,1-3.9a; Ps 100,2-5; Łk 21,20-28
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter