4 grudnia
piątek
Barbary, Krystiana, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

"Prymas Tysiąclecia - Kardynał S.Wyszyński" - nasz patronat

Ocena: 0
1810

Starosta Wołomiński Adam Lubiak zaprasza w sobotę 30 maja br. o godz. 17 na wydarzenie artystyczne online "Prymas Tysiąclecia - Kardynał Stefan Wyszyński". Spektaklowi patronuje medialnie tygodnik "Idziemy".

Zapraszamy na wydarzenie słowno-muzyczne poświęcone osobie i życiu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w związku z beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia.

Aurelia Sobczak i Stanisław Górka przedstawią myśli, refleksje i wyznania tego wyjątkowego Polaka - nie tylko wybitnego przywódcy duchowego, lecz także autorytetu moralnego i męża stanu. Słowa Kardynała dla wielu z nas mogą stać się drogowskazem w życiowej wędrówce w tych trudnych i niepewnych czasach.

W programie znajdą się również fragmenty dotyczące życia Kardynała – jego dzieciństwa, powołania, przyjaźni z Janem Pawłem II, aktu oddania Narodu Polskiego Matce Bożej. Całości dopełnią wzruszające pieśni m.in.: "Hymn o miłości” św. Pawła, "Akeda – Ofiarowanie”, "Modlitwa” B. Okudżawy, "Nie płacz dzieciąteczko”, "Pieśń Konfederatów Barskich”.
W scenariuszu wykorzystano książki Kardynała: "Miłość na co dzień”, "Kromka chleba”, "Czas to miłość”, "Jasnogórskie wspomnienia” i "Zapiski więzienne”.

Wydarzenie będzie udostępnione 30 maja 2020, godz. 17:00 na stronie internetowej Pałacu w Chrzęsnem.

Patronat honorowy: JE ks. bp Romuald Kamiński - ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej oraz Instytut Prymasowski Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie.
Patronat medialny: tygodnik Idziemy i portal WWL24.pl.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 4 grudnia

Piątek, I Tydzień Adwentu
+ Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Jana Damasceńskiego, prezbitera i doktora Kościoła albo wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy
Oto nasz Pan przyjdzie z mocą
i oświeci oczy sług swoich.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Iz 29,17-24; Ps 27,1bcde.4.13-14; Mt 9,27-31
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter