12 kwietnia
poniedziałek
Juliusza, Luboslawa, Zenona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

"Ksiądz też człowiek". Powstaje film o kapłanach

Ocena: 0
554

Ks. Piotr Śliżewski wraz z zespołem produkcyjnym oraz ponad setką aktorów i epizodystów podjęli się produkcji filmu fabularnego, który pokaże,  czym jest właściwie kapłaństwo. 

fot. materiały prasowe

Twórcy filmu są przekonani, że najwyższa pora, aby na dużym ekranie pokazać prawdziwe życie kapłanów, czyli mężczyzn, którzy mają ogromny wpływ na życie duchowe wielu milionów ludzi.  –  Chcemy nagrać film fabularny, który pokaże prawdziwy obraz księdza, dobre strony kapłańskiej posługi i  dylematy, z którymi musimy się mierzyć. Na pewno nie będzie to słodka wizja kapłaństwa –  opowiemy o księżach z krwi i kości. Kapłaństwa trzeba się uczyć. Wiem, o czym mówię, bo jestem młodym księdzem i wiele rzeczy ciągle jest dla mnie niejasnych. Póki nie zrozumiemy czyjejś sytuacji i położenia, zawsze będziemy opierać się na ogólnikach i własnych wyobrażeniach. Ta zasada dotyczy także postrzegania księży” –  odpowiada ks. Piotr.

Pomysłodawca filmu przyznaje, że inspiracją do stworzenia nowego filmu był „Kler” Wojciecha Smarzowskiego. – Niektórzy twierdzą, że Kler pokazuje ludzkie oblicze księży, ale prawda jest taka, że przedstawia ich tylko od strony grzechu, bardzo mocno go akcentując, co sprawia, że jest to nieobiektywny, płaski obraz. Postanowiłem więc stworzyć filmową odpowiedź z innej półki - mówi ks. Piotr w jednym z wywiadów i dodaje : „to film, do którego scenariusz napisało życie. Składa się z samych autentycznych historii, które przydarzyły się albo mi, albo moim kolegom – kapłanom. To będzie wiarygodny film.

Dlaczego księża muszą żyć w celibacie? Dlaczego to Bóg powołuje każdego kapłana i na czym polega tajemnica powołania? Jaką rolę w codziennym życiu katolików odgrywają kapłani? Czy kapłaństwo nie jest tylko „zawodem” dla pieniędzy? Między innymi na te pytania, tak burzliwie komentowane, będzie starał się odpowiedzieć ten film. Pokaże on w sposób wiarygodny jak wygląda życie i powołanie księży, a także opowie o sposobie myślenia, podejmowanych decyzjach i dylematach, z którymi muszą się mierzyć na co dzień. Ta produkcja przypomni również osobom świeckim, że nie są w stanie żyć bez kapłanów, bez sakramentów, a zwłaszcza bez spowiedzi i Eucharystii.

Przygotowania do produkcji fabuły ruszyły już w grudniu. Główne zdjęcia zostaną zrealizowane w okresie od marca do czerwca 2019 roku. Wystąpi w nim kilkudziesięciu aktorów i epizodystów, a zdjęcia będą realizowane w kilkudziesięciu lokalizacjach w Polsce. Do produkcji zostali zaproszeni profesjonalni filmowcy i aktorzy tak, aby stworzyć jak najlepsze i poruszające dzieło.

Projekt wspierają cenieni kapłani i dziennikarze, min. o.Michał Legan OSPPE, o.Piotr Różański OP, dziennikarze Marcin Jakimowicz, Robert Tekieli, Grzegorz Kasjaniuk i wielu innych.  

Tutaj można wesprzeć finansowo produkcję filmu: https://www.katolikwspiera.pl/film-fabularny-ksiadz-tez-czlowiek.html

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 12 kwietnia

Poniedziałek, II Tydzień Wielkanocny
Dzień Powszedni
Z Chrystusem powstaliście z martwych
- szukajcie tego, co w górze

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): J 3,1-8
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter