28 marca
czwartek
Anieli, Sykstusa, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

"Bóg naprawił moje życie"

Ocena: 4.925
3526

– Byłem poniekąd niewolnikiem ubrania. Może to i śmiesznie brzmi, ale niektórzy ludzie są w takiej pułapce, wcale o tym nie wiedząc. Szczegółowo patrzyłem na siebie, również przez pryzmat tego, w jaki sposób się ubieram – wyjaśnia. „To bez znaczenia, w co się ubierasz, bracie. Bez znaczenia czy jest to tanie, siostro. Bez znaczenia, ważne, że jesteś z nami, hej! (...) Szanuj mnie za to jaki jestem...”.

„Kochasz Jezusa, ale nie chodzisz w sandałach” – śpiewa w utworze „Logo Land”. Przyznaje, że środowisko, które słucha rapu, jest specyficzne. Sam też wychował się w blokowisku. Wyjaśnia, że sandały, które wspomina w piosence, są kojarzone z oazą, a z oazą z kolei kojarzone jest środowisko katolickie, co może być dla ludzi odpychające. Szczególnie dla tych, którzy są poza Kościołem.

– Chodzi o to, że ludzie, którzy nigdy nie wpadli w bagno grzechu, którzy nigdy też nie mieli problemu z pieniędzmi, nigdy nie będą wiarygodni – tłumaczy. Ktoś, kto nie spotkał się z patologią, komu nigdy nie brakowało na jedzenie, wakacje, nie zrozumie postawy człowieka, który żył z dnia na dzień. Wiarygodny staje się człowiek, który był na dnie, ale się z niego podniósł. Ludzie szukają prawdziwych świadków.

Głoszenie Chrystusa, zwłaszcza w dzisiejszym świecie, wymaga odwagi. – Nie przejmuję się tym, co ludzie powiedzą. Nie można mówić: Pan Bóg mnie uleczył i wszystko jest OK. Pewne nasze dolegliwości są po to, aby objawiła nam się łaska Boża, tak jak niewidomemu w Ewangelii – wyjaśnia.
 

Pasjoterapia i fundament

Jeśli rap zawiera mądre przesłanie, jeśli zawiera bogate treści, będzie również inspirujący. – To jest świetny środek wyrazu: można mówić o niepokojach, o tym, co siedzi gdzieś w nas. Ponieważ rap jest popularnym gatunkiem, dociera do największego grona odbiorców w wieku od zera w górę – uśmiecha się Tau.

– Muzyka i dla mnie jest terapią. W dzieciństwie, kiedy odczuwałem braki wewnętrzne, nieświadomie uciekałem w szukanie innych zajęć, które mogłyby mnie wypełnić. Uprawiałem sport, grałem w koszykówkę, w piłkę nożną. Każdy, kto ma pasję, udaje się za każdym razem na swego rodzaju terapię, która pozwala przestać myśleć o kłopotach. A jeśli połączymy pasję z pracą, to jest idealnie. Praca jest potrzebna, aby nie siedzieć w domu i nie poddawać się czarnym myślom. Muzyka jest dla mnie ucieczką od myśli, które nie są mi potrzebne. Kocham muzykę – mówi. I przyznaje, że jest to wielkie błogosławieństwo, że może robić to, co kocha. Jest przekonany, że działa przez niego Bóg.

– Wszystko się pięknie zapętla i tak składa, że moje życie jest obrazem Jego miłości – podsumowuje.

Nawrócony raper wie, co się dzieje z dziećmi, którym brakuje fundamentu. Sam jest ojcem, pochodzi z rozbitej rodziny – rodzice rozwiedli się kiedy miał dwadzieścia lat. – Kiedy dzieci nie mają fundamentu wiary zbudowanego na relacji, nie mają wyuczonego kontaktu z Bogiem – modlitwy, czytania Pisma Świętego, chodzenia do kościoła, spowiedzi, Komunii – ich świat niejako się zapada – komentuje.

Album „Remedium” – debiut w 2015 r. – otrzymał status Złotej Płyty. Tau – raper, producent muzyczny, założyciel wytwórni Bozon Records, jest również założycielem marki odzieżowej Godline. W każdej swojej wypowiedzi Tau mówi o Bogu. Ma inne pasje poza muzyką?

– Nie, już nie mam. Wyzbyłem się swoich pragnień, swoich marzeń. Świat nie ma do zaoferowania nic, co dałoby mi radość, w wymiarze duchowym – stwierdza. – Realizuję to, co zostało mi polecone: ewangelizuję. To jest moje życie. Nie interesuje mnie to, co nie ma wpływu na przybliżenie ludziom Chrystusa. Tylko Bóg może dać radość. Wierzę w Boga, praktykuję wiarę i zajmuję się rodziną. Robię muzykę, cieszę się życiem. Każda inna rzecz jest substytutem radości i miłości, częścią zamienną – ale wiadomo, że części zamienne się psują.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 marca

Wielki Piątek
Dla nas Chrystus stał się posłusznym aż do śmierci, i to śmierci krzyżowej.
Dlatego Bóg wywyższył Go nad wszystko i darował Mu imię ponad wszelkie imię.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 18, 1 – 19, 42
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Najczęściej czytane artykuły



Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter