22 maja
wtorek
Heleny, Wieslawy, Ryty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

"Bóg naprawił moje życie"

Ocena: 4.9
959

Słyszałaś o Tau? – spytał kolega zafascynowany muzyką nawróconego rapera. Piotr Kowalczyk, znany z chrześcijańskiego rapu, nowe życie rozpoczął pod koniec 2012 r.

fot. Karolina Wilczyńska/Bozon Records

„Nie chcę ćpać, chlać, puszczać się, mój Boże, pomóż! Chcę skończyć szkołę, znaleźć pracę i stworzyć rodzinę. I zacząć właśnie dzisiaj, bo nie zamierzam umierać w syfie” – śpiewał w utworze „List motywacyjny”. Kilka lat temu, wspólnie z Paluchem – Łukaszem Paluszakiem, raperem, szefem wytwórni płytowej B.O.R. Records, nagrali ten utwór. Każdy, kto wsłucha się w jego słowa, zrozumie dramat młodego chłopaka – a może i wielu z nas zrozumie jego wybory? „Pamiętam czasy, kiedy miałem same problemy, ciągle bez pieniędzy, miłości. Zastanawiałem się, czemu wciąż pakuje się w nowe problemy. Nie wiedziałem, skąd się to bierze, i tak się zastanawiałem: skąd się to brać może?”

Znany pod pseudonimem Medium, zadebiutował w 2008 r. albumem „Seans spirytystyczny”, potem były „Alternatywne źródło energii” i „Teoria równoległych wszechświatów”. Album „Graal” wydany w listopadzie 2012 r. stał się początkiem nowego życia. Dziś Piotr tworzy utwory z tekstami na podstawie Pisma Świętego. Spotykamy się przed Politechniką Warszawską. Pada deszcz, idzie w moją stronę przystojny i uśmiechnięty młody mężczyzna.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 19 (657), 13 maja 2018 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 23 maja 2018 r.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


SALON DZIENNIKARSKINajwyżej oceniane artykuły